hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP örgütünü neden kendisine bağladı?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin yeni MYK’sında örgütlerden sorumlu genel başkan yardımcılığını kaldırdı ve parti örgütlerini kendisine bağladı. Kılıçdaroğlu, bu kararının nedenini açıkladı. CHP lideri, "Partide bir beklentiydi" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Seçimlerden sonra istifalarını sunan merkez yönetim kurulu üyelerinin yerine yeni isimleri atadı. Parti örgütü ve parti örgütlenmesini kendi bünyesine aldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu,, tartışmaya neden olan yeni kararını neden verdiğini ve MYK’yı belirlerken neleri dikkate aldığını anlattı.

  PARTİ ÖRGÜTLERİNİ NEDEN KENDİSİNE BAĞLADI?

  "Partide bir beklentiydi. Kendime bağladım diye her şeyi ben yapmayacağım. Tek başıma çalışmayacağım. Bölge bölge çalışacak yetkililerimiz olacak. MYK'yı belirlerken toplumsal beklentileri dikkate aldım. Toplum yenilenme istiyordu, biz de bunu yaptık."

  Kılıçdaroğlu, Gazeteci İpek Özbey'e konuştu. CHP lideri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile sorun yaşadığı iddiasına yanıt verdi.

  İMAMOĞLU İLE ARASINDA SIKINTI MI VAR?

  "Hayır niye sıkıntı olsun ki. Ekrem bey bizim bir metropolümüzün başarılı bir belediye başkanı. Diğer belediye başkanlarıyla nasıl görüşüyorsam kendisiyle de öyle görüştüm. Bir sıkıntımız yok."

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow