hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP PM'den Tanju Özcan'a af çıktı

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP'ye geri döndü o karar MYK ve parti meclisinde alındı. Öte yandan yerel seçimlere yaklaşılırken aday belirlemek için memnuniyet anketleri de başlatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Kemal Kılıçdaroğlu’nun genel başkanlığı döneminde ihraç edildiği CHP'ye yeniden döndü. Tanju Özcan da o karar PM'de alındığında genel merkezdeydi. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Özcan, parti meclisinin kararının kendisini çok mutlu ettiğini, yeniden Bolu Belediye Başkanlığına aday olduğunu söyledi.

  CHP PMden Tanju Özcana af çıktı

  O karar önce CHP Genel Başkanı Özgür Özel‘in başkanlığında toplanan merkez yönetim kurulunda alındı. Sonrasında parti meclisinde kesinleşti ancak karar oybirliğiyle değil oy çokluğuyla alındı.

  Parti meclisi toplantısı sonrası kameralar karşısına geçen Deniz Yücel, alınan kararları açıkladı. Kararla birlikte tüzük kurultayı yerel seçim sonrasına kaldı. Yücel, "9 Eylül'de tüzük kurultayımız sonrasında da program kurultayımızın hazırlığına yönelik program kurultayımızın ilk toplantısını da yapmaya karar verdik" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  YEREL SEÇİM İÇİN ANKET ÇALIŞMASI

  Edinilen bilgilere göre CHP'nin yönettiği belediyelerin olduğu illerde memnuniyet anketi yapılması kararı alınmıştı. O anketler başladı. CHP için kritik olan az farkla kaybedilen ya da az farkla kazanılan kentlerde çok daha derinlikli çalışmalar yapılacak. Önümüzdeki haftadan itibaren o illere milletvekilleri görevlendirilecek.

  Bu arada CHP'de aday adaylığı başvuruları 5 Aralık'a kadar uzatıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow