CHP’de 100'üncü Yıl Affı: Kimler partiye geriye dönebilecek?

CHP’de 100'üncü Yıl Affı: Kimler partiye geriye dönebilecek?

CHP’de bu hafta yoğun geçecek. CHP Genel Başkanı Özgür Özel hem a takımı ile hem de Parti Meclisi ile bir araya gelecek. 100’üncü Yıl Affı ve Tüzük Kurultayı’nın tarihi konuşulacak. 1-3 Aralık tarihleri arasında da CHP Milletvekilleri Antalya Manavgat'ta kampa girecek. Ayrıca bu hafta CHP’de mevcut belediyelere memnuniyet anketi yaptırılacak. Belediye başkan adayları buna göre belirlenecek.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhuriyet Halk Partisi’nde hem MYK hem de Parti Meclisi toplanacak. Gündem ise, 100’üncü Yıl Affı ve Tüzük Kurultayı’nın tarihini belirlemek olacak. CHP’den ayrılanlar, ihraç edilenlerin 100’üncü Yıl Affı ile geri dönmesine karar verildi.

Kılıçdaroğlu döneminde tartışmalarla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’da CHP’ye dönmek için başvuruda bulunanlar arasında öne çıkan isimlerden oldu. Parti Meclisi toplantısında o başvurular görüşülecek. Tüzük kurultayının yerel seçimlerden sonra ne zaman yapılacağı da ele alınacak.

CHP milletvekilleri 1-3 Aralık tarihleri arasında Antalya Manavgat'ta kampta olacak. Her yasama dönemi başlangıcında yapılan ancak CHP Kurultayı sebebiyle bu sene gecikmeli olarak gerçekleşen kampın ana gündemlerinden biri yerel seçim hazırlıkları olacak.

İl başkanları buluşmasında konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İstanbul, Ankara ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlarının dışındaki CHP’li belediyeler için ‘Memnuniyet Anketleri'ne başlayacaklarını söyledi.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Öte yandan, CHP’de Ensar Aytekin’in Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olmasının ardından boşalan Meclis İdare Amirliği için yapılacak seçim, CHP grubunda, Kurultayda Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyenler ile değişimcileri bir kez daha karşı karşıya getirdi.

22 Kasım tarihinde CHP grubunda seçim yapılması bekleniyordu. Ancak o seçim Antalya kampı sonrasına ertelendi. Kılıçdaroğlu’na yakın isimlerin görüşü ise, yüzde 70 ile ağırlık koyacakları için seçimin ertelendiği yönünde.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow