CHP’de 28 Mayıs hazırlıkları: Millet İttifakı Oğan ile görüşecek mi?

CHP’de 28 Mayıs hazırlıkları: Millet İttifakı Oğan ile görüşecek mi?

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Dün Altılı Masa CHP genel merkezinde toplandı. Peki millet ittifakının genel başkanları ne konuştu? İkinci tur stratejileri ne olacak? Detayları CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CNN TÜRK Muhabiri Melike Görür konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

"Altılı masa dün Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi'nde toplandı. O üç saatlik görüşmede diğer görüşmelerin aksine bir yazılı açıklama yapılmadı ve görüşmeden sadece tek kare bir fotoğraf geçildi. Peki dün genel başkanlar ne konuştu?

Edinilen bilgilere göre liderler ikinci seçim için, ikinci tur için strateji oluşturdu ve yol haritasını belirlediler. Buna göre liderler seçim günü sahada olmaya karar verdiler. Öte yandan olası kabinenin açıklanması Altılı Masa toplantısında gündeme geldi. Ancak şu an için kabine açıklanmasının oldukça düşük bir ihtimal olduğu da belirtiliyor. Çünkü bu konuda bir karar verilmiş değil.

BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE MİLLET İTTİFAKI'NIN STRATEJİSİ NE OLACAK?

Milliyetçilik ve sığınmacılar üzerinde bir söylem oluşturulacak. Zaten dün Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun video paylaşımında da bu vurgular yapıldı. Kılıçdaroğlu'nun hem milliyetçilik hem de sığınmacılar üzerine vurguları vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Ayrıca partiler tarafından on iki milyon iradenin de sandığa yansımadığı da tespit edildi. Ne Kemal Kılıçdaroğlu'na ne de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oy vermemiş olan on iki milyonluk bir iradenin olduğu belirtiliyor. Zaten iki aday arasındaki farkında iki buçuk milyon olduğu belirtiliyor. Bu nedenle de işte on iki milyonluk iradeye yoğunlaşılması da gündemde olan konular arasında. Dünkü Altılı Masa toplantısında da bu konu gündeme geldi. Bu oyların geçersiz ve sandığa gitmeyen oylar olarak belirtildi. Ayrıca Kılıçdaroğlu kendi seçim kampanyasını yürüten ekiple şirketle yollarını ayırdı. Yeni ekip ile anlaşacak.

Öte yandan yeni görevlendirmeler de yaptı. Bir yandan da istifa haberi de vardı. Bilgi işlemlerinden ve teknolojilerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel istifa etti. Yerine birinin getirilmesi bekleniyor.

Ayrıca Kılıçdaroğlu birçok isimle de yeniden anlaşması bekleniyor. Yeni şirketle anlaşması bekleniyor. Özellikle 2019 seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'nun çalıştığı şirketi yakın durduğu da belirtiliyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Öte yandan eski Kağıthane İlçe Başkanı Mehmet Ali Yüksel siyasi işler ve seçim propagandası konusunda çalışmalar yürütmek üzere Genel Başkan Başdanışmanı olarak da görevlendirildi ve mitinglerden sorumlu Genel Başkan Başdanışmanı Erdoğan Toprak'ın da görevi bitti. Çünkü Erdoğan Toprak mitinglerden sorumluydu ve bu ikinci tur seçimleri için de miting yapılması şimdilik planlanmıyor. Öte yandan Engin Özkoç ve Bülent Tezcan’da diğer partilerle koordineyi yürütücek.

Tüm MYK üyeleri ve grup başkan vekilleri de CHP'de birlikte çalışacak. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aslında tüm bu stratejileri açıklayacağı bir basın açıklaması yapmasını bekliyoruz. Tarihi, saati henüz netleşmedi ancak beklenti o açıklamanın bugün olması yönünde.

ATA İTTİFAKI CUMHURBAŞKANI ADAYI SİNAN OĞAN'LA BİR GÖRÜŞME OLACAK MI?

Millet İttifakı cephesinde. Böyle bir görüşme, beklentisi var. Zaten alt düzeyde de bir temas söz konusu ve genel başkanlar düzeyinde ya da Sinan Oğan ve Kılıçdaroğlu üzerinde bir görüşme olur mu? Bu sorunun cevabı henüz net değil. Ancak alt düzeyde temaslar devam ediyor. Dünkü altın masa toplantısında da aslında Sinan Oğan'la temasın olması gerektiği kararı da alındığı öğrenildi."

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber