CHP’de gergin ilçe kongreleri

CHP’de gergin ilçe kongreleri

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Değişim tartışmalarının sürdüğü CHP’de gözler Ekrem İmamoğlu'nun bu hafta içi yapması beklenen yol haritası açıklamasında. Kulislerde İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı yönünde açıklama yapması beklentisi var.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP’de hafta sonu yapılan ilçe kongrelerinde tansiyon yüksekti. Özellikle de değişim çağrılarını yapan isim Ekrem İmamoğlunun etkili olduğu söylenen İstanbul İlçe Kongrelerinden biri de Çekmeköy kongresiydi. Kürsüdeki isimlerden parti yöneticilerine, kongrede konuşan Eren Erdem'e tepki vardı.

Ankara'da CHP’nin kalesi olarak bilinen Ankara Çankaya Kongresinde ise delege ve üye katılımının katılımın az olduğu dile getirildi.

Bir yandan CHP’deki kongre süreci ilerlerken, diğer yandan gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bu hafta içi açıklama yapması bekleniyor ve kulislerde o açıklamasında yeniden İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını ilan etmesi bekleniyor.

CHP’de ilçe kongrelerinin ardından 16 Eylül-15 Ekim tarihleri arasında ise il kongreleri yapılacak. İl kongreleri de tamamlandıktan sonra parti meclisi genel başkanlık seçimini yapılacağı büyük kurultay için tarih belirleyecek. Tarih için herhangi bir süre sınırlaması bulunmuyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber