CHP’de kurultayda delege hesapları

CHP’de kurultayda delege hesapları

CHP kurultayı için artık son düzlük.. Kulisler çok hareketli açıklamalar yorumlar çok sertleşti. Artık son günlerde kimin kaç oy alacağına ilişkin değerlendirmeler yapılıyor. Değişimcilerin ve genel merkezcilerin kulislerinde ne rakamlar konuşuluyor?

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Kemal Kılıçdaroğlu ve Özgür Özel için imza süreci başladı. Kulislerde de genel başkanlık yarışına ilişkin oy tahminleri arttı.

Kılıçdaroğlu'nu destekleyenlere göre, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kurultayda ipi göğüsleyen taraf olur ve ortalama 780-800 oy, Özgür Özel'e ise en iyi ihtimalle 530 oy çıkacağı yorumları yapılıyor.

İmamoğlu'nun Divan Başkanlığı'nda bulunması için ‘bu bir taktik’ deniliyor. “Kurultay boyunca orada oturacak, sahaya inemeyecek, delege ile birebir konuşamayacak' görüşü var.

Değişimciler İmamoğlu’nun divan başkanlığını bir dezavantaj olarak görmüyorlar.

DEĞİŞİM KULİSİNDE DELEGE HESAPLARI NELER?

Özgür Özel için '100 oy alır. Son haftaya berabere girildi. Tarafsızlara göre Özgür Özel favori’ yorumları yapılıyor.

Edinilen bilgilere göre değişim ekibi teşkilatlarda büyük bir kırılma olduğu görüşünde.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Örneğin Ankara’da 6 ilçe başkanının Kılıçdaroğlu’na verdiği imzayı çektiği, Özel'e imza verdiği öne sürülüyor. Ege illerinin yanı sıra İzmir delegelerinin önemli bir kısmının da Özgür Özel'den yana tavır aldığı belirtiliyor.

Doğu-Güneydoğu’da da genel merkez ile değişimcilerin büyük rekabeti var. Değişim cephesi Kılıçdaroğlu’na vekillerin destek açıklaması için ‘gönülden değil’ yorumu yapıyor. Bir bölümünün basın toplantısına katılmadığı, parti grubunda Özel'e oy verecek vekil sayısının 50 olduğu ifade ediliyor.

 

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow