hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Mühürsüz oy kavgası!

  Eski CHP Milletvekili Atilla Kart'tan Yüksek Seçim Kurulu'nun 2017'de referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılması kararına ilişkin dikkat çeken bir iddia geldi. CHP adına kararı Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne götürmesinin engellendiğini söyledi. O dönem CHP grup başkanvekili olan şimdilerde değişim isteyen Bülent Tezcan’ı hedef aldı. Tezcan ise o iddiayı yalanladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Eski CHP Milletvekili Atilla Kart, Yüksek Seçim Kurulu'nun 2017'de referandumda mühürsüz oyların geçerli sayılması kararını Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne CHP adına götürmesinin engellendiğini iddia etti.

  Atilla Kart, Gazeteci Nevşin Mengü’nün programına konuk oldu. O dönem CHP grup başkanvekili olan şimdilerde değişim isteyen Bülent Tezcan’ı kararın AİHM’e götürülememesinin nedeni olarak işaret etti.

  T24’e konuşan Tezcan o iddiayı yalanladı. Atilla Kart’a danıştay için yetki verildiğini söyledi ve “Öyle bir anlatıyor ki, dinleyen CHP, AİHM'e gitmemiş zannediyor. O, kendi davasını taşıma merakındaydı" sözleriyle Kart’a tepki gösterdi.

  Bir televizyon programında konuşan özel ’de Türkiye’de konunun yargıya taşındığını söyleyerek “Partinin kurumsal kimliği yapılmış bir başvuru olduğu için o başvurunun zayıflatılamaması ve esas yolun bu yol olduğu iddiasıyla vazgeçilmiş. Partinin hukukçularının bize söylediği karar bu” sözlerini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Özel, o dönem Kılıçdaroğlu'nun YSK’nın önüne gitmesi gerektiğini de sözlerine ekledi ve “YSK önüne dikelmekle Türkiye’de iç savaş çıkmazdı” dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow