CHP'de seçim gecesi neler yaşandı? MYK üyeleri Kılıçdaroğlu'na istifasını sundu

CHP'de seçim gecesi neler yaşandı? MYK üyeleri Kılıçdaroğlu'na istifasını sundu

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP'de Kılıçdaroğlu'nun dün verdiği mesajlar nasıl okunuyor? Dışarda "Buradayız" dedi, içerde kurmaylarına neler dedi Kılıçdaroğlu? CHP'de çanlar kurultay için mi çalıyor? Kurultay ne zaman olur, takvim ne? CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova kulis bilgilerini aktardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun dün akşamki "Yürüyüşümüz sürüyor, buradayız" mesajı için parti kurmayları "O bir moral motivasyon konuşmasıydı. İleriye dönük bir kararı ifade etmez" dedi.

CHP lideri edindiğim bilgilere göre 6 lider ile görüşmesinden önce de sonra da kurmayları detaylı olarak değerlendirmelerde bulundu. O değerlendirmeler sırasında MYK üyeleri istifalarını genel başkana sundu. Ancak Kılıçdaroğlu "Bu gece için erken" dedi. Tekrar bir MYK ardından PM ve il başkanları ile toplantı yapacağını söyledi. "En doğru kararı hep birlikte verelim" dedi.
CHP'de hızlı bir değerlendirme ve özeleştiri süreci olacak ona göre de yol haritası şekillenecek "Seçimi kaybetmemiş gibi davranmayacağız özeleştiri yapacağız ve kendi değişimimizi gerçekleştireceğiz" mesajları veriliyor.

KAĞITLAR YENİDEN KARILIR VURGUSU VAR

İmamoğlu'nun değişim mesajı için de dün gece Kılıçdaroğlu ile uzun uzadıya görüşüp değerlendirmeler yapıldığı belirtiliyor. Dediğim gibi dün akşam Kılıçdaroğlu'nun konuşması ileriye dönük bir kararı ifade etmiyor diyen parti kurmayları CHP'de değişim mesajını dile getiriyor. Bu sabah itibariyle ancak bunun nasıl ve ne şekilde olacağını yapılacak değerlendirme toplantıları sonrası göreceğiz. Önce Meclis'te vekillerin yemin töreni var o beklenecek ertesi gün parti grubu şekillenecek. Bu dönem Grup Başkanlığını Özgür Özel'in yapması bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı


2022 Temmuz ayında yapılması gereken kurultay 1 yıl ertelenmişti. Şimdi kurultay için eğer olağanüstü çağrı ile toplanırsa il ve ilçe kongreleri yapılmayacak kısa sürede kurultay toplanacak. Olağanüstü çağrı yapma yetkisi genel başkanda. Olağanüstü olmazsa il ve ilçe kongreleri olacak Eylül gibi büyük kurultaya gidilecek.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber