CHP’de seçim gündemi

CHP’de seçim gündemi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ajandası merak ediliyor. CHP lideri, bugün partisinin MYK toplantısına katıldı. Pazar günü de Parti Meclisi’ne başkanlık edecek. Adaylık ilanı sonrası ilk ziyaretini deprem bölgesine yapacak olan Kılıçdaroğlu'na kim eşlik edecek? Ayrıntılar haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP lideri Kılıçdaroğlu adaylığını duyurdu, son grup toplantısını yaptı. Ardından partide seçim strateji hazırlıklarına ağırlık verdi. Partisinin MYK toplantısı, seçim süreci başlığıyla yapıldı. Pazar günü de Parti Meclisi üyeleriyle bir araya gelecek masada yine seçim süreci olacak.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, genel merkezdeki iki toplantının arasında iki gününü deprem bölgesine ayıracak. İlk gideceği adres Malatya. Cumartesi günü de Kahramanmaraş’ta olacak CHP lideri. Salı günü de illerde yapılacak grup toplantısı için adresi Hatay olacak. Kılıçdaroğlu'na bu ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı diye tanıtılan iki belediye başkanından biri Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş eşlik edecek. Aynı gün Hatay’da ise ittifak ortağı İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ekrem İmamoğlu olacak.

CHP’de seçim gündemi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçilirse uygun gördüğü zamanda Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ı da cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atayacak. Peki iki belediye başkanı için plan ne?

Gazeteci Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, Yavaş ve İmamoğlu için “Seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olarak atanacakları tarihe kadar belediye başkanlıklarından ayrılmaları gerekmiyor. Seçime kadar kampanya boyunca da birlikte çalışacağız hiçbir sorun yok" değerlendirmesi yaptı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığı ile birlikte Millet İttifakı genel başkanlarının ve belediye başkanlarının da yönetime aday olmasına, hayatını kaybeden eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızı Aslı Baykal’dan tepki geldi. Aslı Baykal sosyal medya hesabından, "Kılıçdaroğlu’nun çoklu ittifak bloku türlü vaatlerle, kendinden başka aday çıkmasını önlemeye çalışıyor. İyi ki Erdoğan var da demokrasimizi yaşatabileceğiz. O da olmasa oluşan acayip blok tüm sesleri susturacak ve seçime tek aday girmesine izin verecek" ifadelerini kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber