hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'de seçim için özel ekip kuruldu

  Olası bir erken seçim için alarma geçen CHP hazırlıklara başladı. Partide "seçim örgütlenmesi" için özel ekip kuruldu. 81 il bazında çalışma yürüten heyet, derlenen bilgiler ışığında seçimde görev yapacak hukukçu kadro, sandık güvenliği ve seçim örgütlenmesi konularında çalışmalara başladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP, olası erken seçim için hazırlıklara başladı. Kurulan özel ekip 81 ilden derlenen bilgilerle seçim için çalışmalara başladı.

  Cumhuriyet Halk Partisi, seçim örgütlenmesi için milletvekillerinden oluşan özel bir ekip kurdu. Hukuk ve seçim işlerinden sorumlu genel başkanlığı yardımcılığı bünyesinde seçim bölgelerinde hukuk ve seçim örgütlenmesi konusunda izlenmesi gereken yol haritasının belirlenmesi için 81 il bazında çalışma yürütüldü. Toplantıların bir kısmı online, bir kısmı ise yüz yüze gerçekleştirildi. Derlenen bilgiler ışığında seçimde görev yapacak hukukçu kadro, sandık güvenliği ve seçim örgütlenmesi konularında çalışma ve değerlendirme aşamasına geçildi.

  Milliyet gazetesinin haberine göre özel ekip, il ve ilçelerde hukukçu kadro, sandık güvenliği ile ilgili hukuki olarak alınması gereken tedbirlerin koordinasyonunu yapacak. İllerde ise örgütlenme şeması yapıldı. Her il ve ilçenin hukuk ve seçim komisyonları oluşturuldu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'nin çalışmasıyla il ve ilçelerde görevlendirilen ekip, 7 gün boyunca görev yapacak. Hukuksuzluklara karşı dava açıp, vatandaşın yanında yer alacak. Partilerin kadın ve gençlik kolları gibi chp’nin oluşturduğu hukuk ve seçim kolu da devamlı çalışacak. Partinin hukuk ve seçim örgütlenmesi konusunda eylül ayının ikinci yarısında ve ekim ayında bölge toplantıları gerçekleştirilecek.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow