CHP'de seçim muhasebesi

CHP'de seçim muhasebesi

{ title }

SONRAKİ VİDEO

CHP Genel Merkezi için kritik günler başlıyor. Yarın MYK toplantısı var. Ardından hafta sonu Parti Meclisi. Peki o toplantı öncesi yapılan eleştiriler, gündeme gelen değişim çağrıları Genel Merkez’ce nasıl karşılanıyor? CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu o çağrılara ne yanıt verecek? Ayrıntılar haberimizde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bir yanda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçim sonuçları sonrası verdiği ‘buradayız’ mesajı. Diğer yanda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu'nun değişim sinyalleri.

Seçimin ardından gözlerin çevrildiği CHP Genel Merkezi’nde o mesajlar nasıl yorumlanıyor? Sorusuna yanıt aranırken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan’dan yanıt geldi. Tezcan, “Bundan sonra partide bir değişim, dönüşüm olacaksa Kılıçdaroğlu’na rağmen değil, onun önderliğinde olacaktır” dedi.

CHPde seçim muhasebesi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim gecesinden bu yana sessiz, yakın kurmayları ile değerlendirmelerini sürdürüyor. Gündemde kurultay sürecine ilişkin seçenekler var. CHP Genel Başkanı, o geceden beri kameralardan da uzaktaydı. İlk kez CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek'in sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğrafta görüldü. "Hak, hukuk, adalet" diyerek paylaşılan fotoğrafa seçim tepkileri çok olunca Muharrem Erkek'in paylaşımını sildiği görüldü.

Seçim sonuçlarına ilişkin CHP içinden Genel Merkez yönetimine tepkiler bitmedi. İstanbul Milletvekili Gökhan Günaydın, 14 Mayıs’ta sandıklara sahip çıkma konusunda eksik kalındığına dikkat çekti. “192 bin sandığa egemen olduk dersek doğru söyleyemiyoruz. 14 Mayıs’ta bilişim sistemi çalıştı, ıslak imzalı tutanakları toplamak konusunda sorun oldu.”

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHPde seçim muhasebesi

Parti içinden yükselen eleştiriler gündemdeyken, perşembe günü CHP MYK toplantısındaki değerlendirmeler merak ediliyor. CHP liderinin bu toplantıda seçim gecesi istifalarını sunan MYK üyelerinin istifalarını işleme alacağı belirtiliyor ve kurultaya kadar görev yapacak ara dönem MYK'sının oluşturulacağı ifade ediliyor.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber