CHP’de Tanju Özcan'ın disiplin süreci

CHP’de Tanju Özcan'ın disiplin süreci

CHP’de kesin ihraç istemiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, tedbire itiraz etti. CHP Yüksek Disiplin Kurulu, bir hafta içinde tedbire yapılan itirazı, 25 Temmuz’da da ihraç istemini görüşecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediye meclisinde bir kadın üyeyle yaşadığı diyalog nedeniyle kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk edilmişti. Daha önce istifa etmeyeceğini açıklayan Özcan, disipline sevk işleminin 'tedbirli' olmasına itiraz etti.

CHP MYK’da oy birliği ile alınan karar uyarınca Özcan, hakkındaki disiplin süreci tamamlanana kadar partinin hiçbir faaliyetine katılamayacak. CHP Yüksek Disiplin Kurulu 7 gün içinde Özcan’ın itirazını görüşecek. Ardından 25 Temmuz Pazartesi günü yapılacak Yüksek Disiplin Kurulu Toplantısında Özcan’dan savunma alınacak.

Tanju Özcan dilerse yazılı dilerse de bizzat genel merkeze giderek sözlü savunma yapacak. Savunmanın yapılmasından sonra karar için bir gün belirlenecek. Tanju Özcan daha önce de disipline sevk edilmiş ve uyarı cezası almıştı. Bu nedenle tüzük gereği Yüksek Disiplin Kurulu hangi cezaya karar verirse versin ikinci kez disipline gönderildiği için bir üst ceza verilmesi gerekiyor. Tanju Özcan son olarak yaptığı açıklamada, ihraç edilmesi halinde yargı yoluyla mücadelesini sürdüreceğini ve başka bir partiye de geçmeyeceğini belirtmişti.

Bakan Çavuşoğlu'ndan Bosna Hersek'te açıklamalar

Bakan Çavuşoğlu'ndan Bosna Hersek'te açıklamalar