hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'den Bekir Bozdağ'a yanıt

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  'YSK'nın kararları aleyhine Danıştay ve Anayasa Mahkemesi dahil hiçbir merciye başvurulamaz' açıklaması yapan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a CHP'den yanıt geldi. CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "CHP başvuramaz demenin arkasında hakimlere tehdit vardır. Adalet Bakanı, anayasal suç işlemiştir hakimler talimat vermiş tehdit etmiştir" ifadesini kullandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'li Gök genel merkezde, kapalı grup toplantısı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

  Son dakika: Adalet Bakanı Bozdağ'dan referandum açıklaması

  "Cumhurbaşkanı Başbakan ve Adalet Bakanı'nın açıklamalarının aksine bu iş bitmemiştir CHP mücadelesine devam edecek" diyen Gök, bunun sadece 'hayır' oyu verenler için değil; 'evet' oyu verenler için de olduğunu vurguladı.

  "YSK bu seçimleri katletmiştir" ifadesini kullanan CHP Grup Başkanvekili "biz il-ilçelerde hile olur mu diye beklerken ana trafoda YSK'da patlak olmuştur" diye konuştu.

  CHP'nin yetkili kurullarla tartışarak yol haritasını belirleyeceğini yineleyen Gök, basın toplantısında 23 Nisan Egemenlik ve Çocuk Bayramına yönelik de mesaj verdi.

  "CHP vekilleri 15 Temmuz'da nasıl kendini bombalara siper ettiyse, CHP Gazi Meclis'in itibarını saygınlığı ve yaşamsal faaliyet alanlarını asla geriletmeyecek, Gazi Meclis'i koruyacaktır" dedi.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow