hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  CHP'den seçim değerlendirmesi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 252 belediye başkanını kampa alacak. Öncesinde PM üyeleri ve milletvekilleriyle seçim sonuçlarını değerlendirecek olan CHP lideri, halkın ve parti yönetiminin beklentilerini belediye başkanlarına iletecek. "Başarılı olmak zorundasınız" diyecek.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "Kazanmak yetmez, başarılı olmak gerekli." CHP, yerel seçim sonrası bu slogan doğrultusunda çalışmalarına başlıyor.

  Halkın beklenti ve talepleri anlatılacak

  CHP lideri, yerel yönetim stratejisini hayata geçirmek ve yerel yönetimlerde başarı sağlamak için bir dizi toplantı yapacak. İlk olarak 1 Temmuz Pazartesi milletvekillerinin de katılımıyla parti meclisi toplanacak, 31 Mart ve 23 Nisan seçimlerinin sonuçları analiz edilecek. O toplantıda "Vatandaşın belediye başkanları ve CHP'den beklentileri", "partiye yönelik eleştiriler", "sahada karşılaşılan sorunlar" ve "parti içi eleştiri ve öneriler" ele alınacak.

  Parti Meclisi üyeleri ve milletvekillerinin görüşlerini alan CHP lideri, temmuz sonunda ise 11 büyükşehir, 10 il olmak üzerek 252 belediye başkanını kampa alacak.

  Edinilen bilgilere göre kampta, CHP'li bütün belediyelerin kurulma aşamasında olan ve yönetiminde Murat Karayalçın, İlhan Tekeli gibi isimlerin yer alacağı yerel yönetimler koordinasyon merkeziyle uyum içinde çalışmasına yönelik bilgilendirme ve sunumlar yapılacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Başkanların projeleri tartışılacak 

  Koordinasyon merkezi araştırma, proje geliştirme, finans, bütçe, iletişim ve hukuk alanlarında belediye başkanlarının çalışmalarına katkı sağlayacak. Bu kapsamda Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde 2019'un sonuna doğru ses getirecek bazı projelerin hayata geçirileceği belirtiliyor.

  CHP, belediyelerin bu adımlarını ise kamp sonrası düzenleyeceği bir çalıştay ile olgunlaştıracak. Yerel yönetimler çalıştayında açıklanacak sonuç bildirgesi ile de vatandaşa yönelik atılacak adımlarla ilgili taahhütlerde bulunulacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow