CHP'den seçim sonrası hazırlığı

CHP'den seçim sonrası hazırlığı

CHP sadece seçime değil, seçim sonrasına da hazırlanmak için çalışmalara başladı. Yeni bürokratik kadroların oluşturulması gündemde. Olası bir iktidar durumunda kamuda görevlendirilecek liyakatli isimlerin önceden belirlenmesi için CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu talimat verdi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

2023'e az bir süre kala partiler de hazırlıklarını hızlandırdı. CHP'de de seçime odaklanıldı. Hatta iktidara gelmeleri halinde atılacak adımlar da şimdiden gündemde. Edinilen bilgilere göre, ana muhalefet partisi seçim sonrasına hazırlıksız yakalanmak istemiyor. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun kamuda görevlendirilecek liyakatli isimleri önceden belirlemek istediği belirtiliyor.

Öncelikle bürokratik kadroların Kılıçdaroğlu'nun sürekli vurguladığı liyakata göre şekillenmesi hedefi ile hareket edileceği vurgulanıyor. Bu nedenle CHP'nin iktidar olması durumunda "Siyasi görüş değil, liyakat" ön planda tutulacak deniyor. Ancak öncelikle CHP'li belediyelerde görev yapan çok sayıda bürokratın değerlendirmeye alınması planlanıyor. Özellikle üç büyük kentin yerel yönetimlerinden bazı bürokratların adının öne çıktığı kulislerde dile getiriliyor.