CHP’den Tanju Özcan kararı

CHP’den Tanju Özcan kararı

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, bir kadın belediye meclisi üyesi ile yaşadığı diyalog nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildi. CHP’li Özcan’ın partiden ihracı isteniyor. Öte yandan CHP’li eski Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin’de partiden ihraç edildi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildi. CHP’li Tanju Özcan’ın “Evli barklı adamım ben hanımefendi ayıp oluyor” sözleri çok konuşulmuştu. Pazartesi günü gerçekleşen MYK toplantısında, Özcan hakkındaki kapsamlı dosya ele alındı. Özcan’ın bu çıkışının bardağı taşıran son damla olduğu ifade edildi. Kendisine yapılan uyarılar olduğu hatırlatılarak, Tanju Özcan’ın uyarıları dikkate almadığı tespiti yapıldı ve kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

CHP kulislerinde adından çokça söz ettiren Özcan, geçtiğimiz günlerde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adaylık meydan okumasını hatırlatarak, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, "Sizden ses çıkmadı, siyaset iddia işidir." ifadeleriyle seslenmişti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP kaynakları disipline sevkinde sebebin bu açıklama olmadığına, Özcan’ın daha önce de dile getirdiği cinsiyetçi sözleri olduğuna dikkat çekti. Özcan sene başında da, tüp bebek konusunda kendisinden yardım isteyen bir kadınla ilgili ifadeleri nedeniyle ihraç istemiyle disipline sevk edilmiş, ancak uyarı cezası almıştı.

Bu arada, CHP’li Bilecik Eski Belediye Başkanı Semih Şahin’de Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile CHP’den ihraç edildi. Karar oy çokluğu ile alındı. İçişleri Bakanlığı, şubat ayında Bilecik Belediyesi'ndeki rüşvet iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma nedeniyle Şahin’i geçici olarak görevden uzaklaştırmıştı.

Kaftancıoğlu'na hakaret davasında beraat

Kaftancıoğlu'na hakaret davasında beraat