CHP'li Tanju Özcan için karar günü

CHP'li Tanju Özcan için karar günü

CHP Yüksek Diplin Kurulu’na kesin ihraç talebiyle sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki karar ertelenmişti. Özcan’ın yaptığı savunmaya dair kararın bugün verilmesi bekleniyor.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

CHP YÜKSEK DİSİPLİN KURULU BUGÜN KARAR VERECEK

"Evli barklı adamım ben hanımefendi ayıp oluyor." Tanju Özcan'ın bu ifadeleri nedeniyle tartışma yaşanmış ve Bolu Belediye Başkanı CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle sevk edilmişti. Son disiplin kurulu toplantısında Tanju Özcan için karar çıkmamıştı. Özcan için karar günü geldi.

ÖZCAN, KESİN İHRAÇ İSTEMİYLE KURULA SEVK EDİLMİŞTİ

CHP yönetimi, "parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları" gerekçe göstererek disiplin süreci başlattı. Tanju Özcan, Meclis toplantısında AK Partili kadın üye ile yaşadığı diyalog Bolu Belediye Başkanı CHP Yüksek Disiplin Kurulu'na kesin ihraç talebiyle sevk edilmişti. Özcan, disiplin kararının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan randevu istemiş ancak olumlu yanıt verilmemişti. Son disiplin kurulu toplantısında Tanju Özcan için karar çıkmamıştı. Karar disiplin kurulunun ikinci toplantısında verilecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Bolu Belediye Başkanı Özcan, önceki toplantıda sözlü savunma yaptı. Partiden ihraç edilmeyi beklemediğini söyledi. Daha önce de disipline sevk edilen Özcan, uyarı cezası almıştı.