CHP'nin adayı Muharrem İnce'den seçim sonrasında ilk açıklama

Video: CHP'nin adayı Muharrem İnce'den seçim sonrasında ilk açıklama

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, partisinin genel merkezinde basın açıklama yaptı, şunları söyledi: Seçimin sonucunu kabul ediyorum. Bu böyledir. Eğer bir yarışa girerken karşınızdakini kutlayamıyorsanız o yarışa girmeyeceksiniz. Yeniden hazırlanacaksınız. Bir sonrakinde galip geleceksiniz. Arada 10 milyon fark var. Bunları görmek istedim. Kaçtığımız yok, tehdit edildiğimiz yok. Bunların hepsi palavradır. Sadece tweet'lerle öğrenilmesi doğru olmamıştır. O konuda bir hatam oldu."

, CHP de bu 25'i aşamıyor. Benim kendime koyduğum hedef 35'ti. Birinci turda bu 35'i aşarsam ikinci turu alırım diyordum. Buna yaklaştık fakat ben İYİ Parti ve HDP'nin de 12 bandında oy alacağını düşünüyordum. Saadet Partisi'ni 3 görüyordum. 'Üçü 27'yi toplar, geriye 73 kalır, bunu 73 paylaşırız' diyordum. 'İkinci turda da diğer muhalefetle bir araya gelerek seçimi alacağız' diyordum. Buna inandım ben. Bugün olsa yine aynı şeyi düşünürdüm, böyleydi. Diğer muhalefet partileri tahminlerimin çok altında kaldı. Biz de 35'e gelemedik ama psikolojik barajı aştık. 


Adaylık sırasında Sayın Akşener'i, Sayın Karamollaoğlu'nu, Sayın Demirtaş'ı, Sayın Erdoğan'ı ziyaret ettim. Bu tür insani şeylerden çekinmem. Siysasetin normalleşmesi lazım derken bundan söz ediyorum. Bu tür insani şeylerden özel bir anlam çıkmaz. 


Yalova küçük bir Türkiye'dir. Rize gibi bir biçim değildir. Rizelilikle Yalovalılık aynı şeyde birleşmiyor. 


'Tükiye bölünmez'


Hiçbir sitemim yok. Hayır Türkiye niye bölünsün. Türkiye bölünmez. Dün görüşlerine hiç katılmadığım Erdoğan bile güzel bir şey söyledi. Dedi ki, 'Bizde katılım yüzde 80'ler üzerinde. Yüzde 30'larda katılım olan ülkeler bize demokrasi dersi vermesin'. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS