hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Çiftlik evinde işkence

  Balıkesir’de işkence gördüğü ve cinsel saldırıya uğradığını iddia eden genç bir kadının ihbarı, büyük bir suç çetesini çökertti. Polisin baskın yaptığı çiftlikte, çok sayıda silah, uyuşturucu madde ele geçirdi. Halkı haraca bağlayan çetenin evi de işkence için kullandığı ortaya çıktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Balıkesir’in Edremit ilçesinde kaçırılan 18 yaşındaki bir genç kadın “polis muhbiri” olduğu gerekçesiyle cinsel saldırıya uğradığını, işkence gördüğünü ve 4 parmağının çete üyeleri tarafından kesildiğini iddia etti.

  İhbar üzerine harekete geçen polis şüphelileri teknik ve fiziki takibe aldı. Ekipler, şüphelilerin çete faaliyetleri için 10 dönümlük bir arazi üzerine bir çiftlik evi kurduğu ortaya çıktı. Esnafı haraca bağlayan şüphelilerin haracı ödemeyen mağdurlara elektroşok cihazına bağlayıp işkence yaptığı, kadınlara cinsel saldırıda bulunduğu belirlendi.

  Polis ekipleri tarafından 13 Aralık’ta düzenlenen eş zamanlı operasyonda, Aralarında çete lideri Mehmet Salih Turan’lının da bulunduğu, 7 şüpheli gözaltına alındı. 3 şüphelinin de yakalanması için çalışma başlatıldı.

  Operasyonda işkence evi olarak kullanılan çiftlik evinde çok sayıda silah, uyuşturucu madde, cep telefonları ve sim kartlar ele geçirildi. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan çete lideri Mehmet Salih Turanlı, Ahmet Hicri Turanlı ve diğer 2 kişi tutuklanırken, 3 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow