Çilingir hırsızlar yakalandı

Video: Çilingir hırsızlar yakalandı

Gürcistan'dan turist olarak geldiler. İstanbul Kâğıthane’de bir avukatın ofisini sıra dışı bir teknikle soydular. Filmlere konu olabilecek olan 6 hırsız kıskıvrak yakalandı. Operasyonun detayını CNN TÜRK muhabiri Kaan Temeltaş ve kameraman Ahmet Akpolat’ın haberi.

İstanbul'a turist gibi geldiler. Alüminyum folyo tekniğiyle ofislerin kapısını açıp soygun yaptılar. Gürcistan uyruklu 6 çilingir kıskıvrak yakalandı. Kağıthane'de bulunan bir avukatlık bürosunun kasası soyuldu. Hırsızlar kasada bulunan 200 bin lira değerinde nakip para ve altınları alarak kaçtı. Asayiş Şube Müdürlüğü hırsızlık bürosu ekipleri çalışma başlattı. Ofisin güvenlik kamera kayıtlarından hırsızların eşkalleri belirlendi.

Yaklaşık 10 günlük bir çalışmanın ardından operasyon düzenlendi. Hırsızlardan 3'ü Kadıköy’de diğer 3'e de Fatih’te yakalandı. Polisi şaşırtan şeyse, hırsızların 6'sının da Gürcistan uyruklu çilingir olmasıydı. Soruşturmada hırsızların yeni geliştirdikleri ilginç kapı açma tekniği de deşifre oldu. Hırsızların çaldıkları eşya sahiplerine teslim edilirken, zanlılar adliye sevk edildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS