Çocuğa darp iddiasına inceleme! Üç polis tutuklandı, ikisi serbest bırakıldı

Çocuğa darp iddiasına inceleme! Üç polis tutuklandı, ikisi serbest bırakıldı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde 14 yaşında bir erkek çocuğun darbedilmesi iddialarıyla ilgili olarak 4 polis memuru ile 1 komiserin görevden uzaklaştırılarak, gözaltına alındığını ve haklarında idari soruşturma başlatıldığını duyurdu. 5 polis memurundan 3’ü çıkarıldıkları mahkemece, ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘nitelikli kasten yaralama’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Diyarbakır Valiliği, Lice ilçesinde 21 Mart’ta nevruz etkinliklerinde 14 yaşındaki Y.D.’nin polis memurlarınca darbedildiği iddialarına yönelik açıklama yaptı.

Açıklamada, “Bazı basın yayın organlarında yer alan Lice ilçemizde gerçekleştirilen nevruz etkinliklerinde, 5 personelimizin, 14 yaşındaki bir çocuğun ölümüne sebebiyet verdiği yönündeki iddialar, çarpıtmadır ve provokasyon amacı taşımaktadır. 21 Mart 2023 tarihinde, 14 yaşındaki Y. D. isimli darba maruz kalan çocuk, il merkezindeki bir hastaneye başvurmuş; tedavisinin ardından bir gün sonra taburcu edilmiştir. Olayla ilgili Lice Cumhuriyet Savcılığınca aynı gün soruşturma başlatılmış, 25 Mart 2023 tarihinde, Lice İlçe Emniyet Amirliği emrinde görevli bir komiser ve dört polis memuru gözaltına alınmış, ardından adli mercilere sevk edilmiştir. Ayrıca, söz konusu 5 personel görevden uzaklaştırılmış ve haklarında idari soruşturma başlatılmıştır. Olay tüm yönleri ile soruşturulmaktadır” denildi. 

Haber devam ediyor
Haberin devamı

3 POLİS MEMURU TUTUKLANDI

Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 14 yaşındaki Y.D.’nin darbedilmesi iddialarıyla ilgili gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 5 polis memurundan 3’ü çıkarıldıkları mahkemece, ‘nitelikli kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ ve ‘nitelikli kasten yaralama’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer 2 polisi memuru ise serbest bırakıldı. 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber