Son dakika: Corona virüsü TÜRKİYE’YE GELDİ! Coronavirus belirtileri

Video: Son dakika: Corona virüsü TÜRKİYE’YE GELDİ! Coronavirus belirtileri

Corona virüsü son dakika gelişmeleri 11 Mart Çarşamba günü tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de araştırılıyor. Geçtiğimiz gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından dünyayı diken üzerinde tutan salgınla ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamaya göre Türkiye’de bir hastada Coronavirus tespit edildi. Peki, Corona virüsü belirtileri nelerdir? İşte, son dakika 11 Corona virüsü haritası…

Coronavirus son durum 11 Mart Çarşamba günü Türkiye’de kamuoyu tarafından dikkatle takip ediliyor. Geçtiğimiz gece yarısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre Türkiye’de bir hastada Coronavirus tespit edildi. Peki, Corona virüs belirtileri nelerdir? 11 Ocak Coronavirüs haritası ve korunma yolları…

CORONAVIRUS TÜRKİYE’YE GELDİ!

Türkiye’nin tüm komşularında görülen Coronavirus vakasının Türkiye’ye gelip gelmediği merak ediliyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de bugün akşam saatlerinde Coronavirüs şüphesi olan bir vatandaşın test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi.

CORONAVIRUS HANGİ İLDE?

Hastanın virüsü Avrupa teması üzerinden aldığı bilinmektedir. Dış dünyadan tamamen izole edilmiştir. Hasta bir erkektir ve genel durumu iyidir. Aile bireylerinin hepsi ve yakın çevresindeki tüm bireyler bu anlamda gözetim altındadır ve her biri şüpheli kabul edilmiştir. Hasta mahremiyetinin korunması açısından detaylı bilgilerin paylaşılması uygun bulunmamıştır. Bu ülkemizde görülen ilk vakadır. Verilere göre tanı erken konulmuştur. Virüs bulaşmışsa bu çok sınırlıdır.

Bakan Koca, Coronavirüs tanısının konulduğu hastanın hangi ilden olduğunun sorulması üzerine şunları kaydetti:

Şeffaf bir şekilde bugüne kadar bu süreci götürmeye çalıştım. Yarın sabah da açıklayabilirdim, akşam da açıklayabilirdim. Gecenin bu saatinde açıklamanın bir sebebi vardı, şeffaf davranma çerçevesinde bunu açıklama gereği hissettik. Özellikle altını çizerek ifade ettiğim bir cümle oldu, hasta mahremiyeti. Bu dönemde bir ili, bir bölgeyi, bir hastaneyi bu anlamda gündemde tutmanın doğru olmadığına inanıyorum.

CORONAVİRUS HARİTASI – 11 MART CORONAVİRUS HARİTASI

Coronavirusu son durum 11 Mart 2020 günü raporuna göre dünya üzerinde virüs tespit edilen vaka sayısı 119 bin 108 olarak kaydedildi. Dünya üzerinde ölü sayısı ise 4 bin 284 olarak kaydedildi. İşte, Coronavirus son durum haritası:
CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

Yüksek ateş
Sık sık kuru öksürük
Vücut ağrıları
Solunum zorluğu
Boğaz ağrısı
Nadiren ishal

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS