hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhur ittifakı çalışmaları sürüyor

  AK parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, Cumhur İttifakı'nın geleceğiyle ilgili konuştu. "İttifakımız önümüzdeki günlerde de inşallah aynı şekilde devam eder" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, “Büyükşehir Yasası’na tabi olmayan 51 şehir için yeni bir yasa gelebilir, özel idareler kaldırılabilir” dedi.

  Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, memleketi Samsun’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Yılmaz, yerel ve ülke gündemini değerlendirdi. “İttifakımız önümüzdeki günlerde de inşallah aynı şekilde devam eder.”

  Cumhur İttifakı’nın 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde devam edip etmeyeceği yönündeki soruyu cevaplayan Yusuf Ziya Yılmaz, “İnşallah bu seçimde de ittifak içerisinde hareket ederiz. Şimdi biz bir kere müttefikiz. Yani Meclis'te de bu dayanışmanın içerisindeyiz şu anda. Parlamentoda da bunun güzel örneklerini ortaya koyuyoruz. Son 2 seçimde Milliyetçi Hareket Partisi'yle, Büyük Birlik Partisi'yle son derece olgun, son derece ittifakın ruhuna herhangi bir şekilde zeval vermeyecek, saygılı bir birlikteliğimiz oldu. Bir birliktelik, beraberliğimiz var. Bu önümüzdeki günlerde de inşallah aynı şekilde devam eder. Her iki taraf da kendi çalışmalarını yapıyor. Yani ittifak ile ilgili hazırlıklarını yapıyor. Henüz daha ittifakın ortakları bir araya gelip de konuyu müzakere etme noktasına gelmedik. Önümüzdeki günlerde büyük kongreden sonra görüşmeler olacak. Şu anda hepimiz kendi dersini, kendi ödevini yapıyoruz. Herkes kendi içinde kendi artısını eksisini, kendi değerlendirmelerini yapıyor. Önümüzdeki zaman içerisinde de biz hiç gecikmeksizin bundan önce hangi olgunlukta ve hangi bize yakışır şekilde bu işleri yaptıysak yine aynı şekilde yapacağız” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow