hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhur ittifakı genişliyor mu?

  Cumhur İttifakı’nda genişleme olacak mı, Yeniden Refah Partisi ne karar verecek? 14 Mayıs seçimleri için geri sayım sürerken Cumhur İttifakı’nda görüşme trafiği de hız kesmiyor. Peki genişleme temaslarında son durum ne? Detaylar haberimizde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhur İttifakı’nın genişlemesi için yapılan görüşmelerin sonuçlarına çevrildi gözler. Geçen hafta Yeniden Refah Partisi ile görüşme gerçekleşmiş, o görüşme sonrası ‘Cumhur İttifakı’na katılım olacak mı?’ sorusu için partide değerlendirmeler yapılıyor. Yeniden Refah Partisi’nin sona geldiği, kararın ne zaman verileceğine ilişkin de eli kulağında deniliyor.

  Ayrıca iki parti arasındaki temasta gündeme gelen prensipler listesinin de müzakere ile sorun olmaktan çıkacağı ifade ediliyor. Yeniden Refah'ın yanıt için önümüzdeki günlerde AK Parti’ye ziyareti planlanıyor.

  Cumhur ittifakı genişliyor mu

  AK Parti’nin HÜDAPAR Genel Merkezi’ne yaptığı ziyaretin ardından olumlu mesajlar verilmişti. İki parti arasında görüşmelerin sürmesi bekleniyor. HÜDAPAR’ın AK Parti listelerinden mi yoksa ayrı olarak mı seçime gireceği ise merak ediliyor.

  AK Parti’nin görüşmeleri bu partilerle sınırlı değil. Anavatan Partisi ile görüşme gerçekleştirilmesi beklenirken, DSP ile de temas kurması gündemde.

  İttifak genişleme çalışmaları gündemdeyken, Cumhur İttifakı aktörlerinden Büyük Birlik Partisi lideri Mustafa Destici de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı destekleyeceklerini ancak seçime kendi parti ismi ve logosuyla gireceğini vurguladı. Ancak bu durumun seçime kısa bir süre kala tekrar gözden geçirilmesi bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhur ittifakı genişliyor mu

  Cumhur İttifakı’nın ortaklarından MHP’de ise milletvekilliği aday adaylık süreci için başvurular başladı. Başta MHP lideri Devlet Bahçeli olmak üzere kurmay kadro başvurularını yaptı. İki partinin milletvekilliği seçimleri için ortak liste çıkarıp çıkarmayacağı merak edilirken, ayrı listelerle seçime girilmesi ihtimalinin daha yüksek olduğu ifade ediliyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow