hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ahlat ve Malazgirt'e gidiyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Anadolu'nun kapısının Türklere açıldığı Malazgirt Zaferi'nin 951'inci yıldönümü kutlamak üzere Ahlat ve Malazgirt'i ziyaret edecek.. Erdoğan'ın Ahlat'taki Selçuklu kabristanını ziyaret etmesi ve fetih töreninde bir konuşma yapması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Selçuklu kabristanını ziyaret edecek, Malazgirt Zaferi'nin 951'inci yıldönümü törenlerine katılacak.

  ERDOĞAN'A, MHP LİDERİ BAHÇELİ DE EŞLİK EDECEK

  Bu yıl Anadolu'nun kapısının Türklere açıldığı Malazgirt Zaferi'nin 951'inci yıldönümü kutlanacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu vesileyle bölgeye 2 günlük bir ziyaret gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de eşlik edecek. Ziyarette kabine üyeleri ile AK Parti kurmayları da hazır bulunacak.

  SELÇUKLU MEYDAN MEZARLIĞI'NI ZİYARET EDECEKLER

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, öncelikle Ahlat'ta UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'ndeki dünyanın en büyük Türk İslam Mezarlığı olma özelliğini taşıyan Selçuklu Meydan Mezarlığı'nı ziyaret edecek.

  Erdoğan'ın Sultan Alparslan Otağı'nın da bulunduğu millet bahçesine de gitmesi ve burada bir konuşma yapması bekleniyor. Devletin zirvesi burada okçuluk, atıcılık, atlı okçuluk gibi geleneksel Türk oyunlarını da izleme fırsatı bulacak. Erdoğan Ahlat'ta inşa edilen Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bölge valileriyle bir araya gelmesi de öngörülüyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Erdoğan cuma günü Malazgirt'te zaferin 951'inci yıldönümü için düzenlenen fetih programına katılacak. Erdoğan'ın burada da bir konuşma yapması bekleniyor. Programın cuma gününe denk gelmesi nedeniyle Malazgirt'te Diyanet İşleri Başkanıyla birlikte toplu cuma namazı da kılınacak.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow