Cumhurbaşkanı Erdoğan: İçişleri Bakanımızın yanındayız ve yanında olacağız

Video: Cumhurbaşkanı Erdoğan: İçişleri Bakanımızın yanındayız ve yanında olacağız

AK Parti TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı açıklamada ''Oyunları, tuzakları bozacağız'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu sinsi operasyonu akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Kimin terör örgütleriyle, kimin suç çeteleri ile yeminli Türkiye düşmanları ile yürüdüğünü memleketimiz görüyor'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları;

Salgın yardımları Haziran sonunda 181 milyar liraya ulaşacak.

Esnaflarımızın KOBİ’lerimizin ve vatandaşlarımızın bankalardan kredi alabilmelerini kolaylaştırdık, yaklaşık 400 bin firmanın 8 milyon vatandaşımızın faydalandığı uygun maliyetli bu kredilerin toplamı 315 milyar lirayı geride bırakmıştır.

Ertelenen borçları yıl sonunda 219 milyar lirayı bulacaktır. 2 ayrı grup halinde 1 milyon 384 binden fazla esnaf ve sanatkarımıza 4 milyar 622 milyon liralık bir hibenin müjdesini de halkımızla paylaştık. Nefes Kredisi için de çalışmalara başlandı. Çiftçilerimiz için de sezonu açılan hububat ve bakliyat alım fiyatlarını ilan ettik. Üreticiyi koruyan tüketiciyi kollayan bu yeni sezon mahsul fiyatlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

Milletimizin her kesiminin her bir ferdinin yanında olduğumuzu gösterdik. Türkiye’nin 2021 büyüme oranının tahminlerin çok ötesinde gerçekleşeceğine inanıyorum.

'KİMİN SUÇ ÇETELERİYLE, TERÖR ÖRGÜTLERİYLE YÜRÜDÜĞÜNÜ MİLLETİMİZ GÖRÜYOR'

ekonomi Reform Programı’mızda yer alan hususlarla ilgili somut düzenlemeleri de çıkarmaya başladık. AK Parti olarak en büyük başarımız hükümetlerimiz döneminde çalışacakları iş, ve geleceklerine güvenle bakabilecekleri istikrarlı bir iklim sağlamak olmuştur.

Nice oyunları ve tuzakları bozduğumuz gibi bu sinsi operasyonu da akamete uğratacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Biz birliğimize beraberliğimize kardeşliğimize sahip çıktığımız sürece hiçbir senaryo ülkemizi hedeflerine ulaşmaktan alıkoyamaz.

19 yıllık iktidarımızın her anında yaptığımız gibi sadece hakka ve hakikate bakarak yolumuza devam edeceğiz, kimin suç çeteleriyle terör örgütleriyle yürüdüğünü milletimiz görüyor, biliyor.

Türkiye’ye siyasetten teröre ekonomiden dış politikaya kadar her alanda ağır maliyetleri olan 1990’ların istikrarsız dönemleri 3 Kasım seçimleri ile sona ermiştir.

İktidarı devraldığımızda milletimize Türkiye’yi 4 temel sütun üzerinde yükseltme sözü verdik.

EĞİTİM

Eğitimde derslik sayısını 330 bin ilave ile 600 bine öğretmen sayısını 693 bin ilave ile 975 bine üniversite sayısını 131 ilave ile 207’ye çıkartmak sureti ile sistemi tıkayan tüm kanalları açtık. Benim üniversiteye girdiğim dönemde üniversiteye girme şansı 10’da  1’di ama şimdi hamdolsun bu 10’da 10’a yükseldi. Eğitim yolculuğu bitmeyecek olan bir mücadeledir, önümüzdeki dönemde muhteviyatı ön planda olan bir çalışma ile eğitim ve öğretimi daha ileriye taşıyacağız.

SAĞLIK

Ülkemizdeki sağlık hizmetlerini görüp de hayranlık duymayan kimseye rastlamadık. Bizde bir röntgen çektirmek için 7 ay sonrasına gün veriliyordu. Yıllardır pek çok ülkeden heyetler Türkiye’ye gelerek bu altyapıyı ve sistemi kendilerine nasıl uygulayabileceklerinin incelemelerini yapmaktadır. Salgın döneminde de bu imtihandan da alnımızın akı ile çıkmayı başardık.

Ülkemizdeki hastane ve sağlık kuruluşlarının sayısını 4 binin, yoğun bakım sayısını 48 binin üzerine çıkarttık. Hastanelerimizi, ambulanstan teşhis ve tedavi cihazlarına kadar tüm hususları ile en modern sistemlerle donattık ve verilen hizmetlerin kalitesini arttırdık.

Şehir hastanelerimiz salgın döneminde adeta destan yazan kurumlar haline dönüştü, inşallah sağlık alanındaki bu hizmetleri daha da geliştirerek milletimizin hizmetine sunmaya devam edeceğiz.

ADALET

Vesayete selam duran bir yargı dışa bağımlıdır. Biz işte buna son verdik.

En son dün biliyorsunuz parlamentomuzda gayet güzel memnuniyet verici bir seçim gerçekleştirildi ve HSK kurulu parlamentomuzu oluşturan milletvekillerimizin iradesi ile tecelli etmiş oldu. Bu vesile ile HSK adaylarının belirlenmesinde uzlaşmayı öne çıkaran siyasi partilere ve milletvekillerine teşekkür ediyorum. Bu uzlaşma tablosu yeni anayasa çalışmaları için de fevkalade ümit vericidir.

Yeni anayasada milletin vicdanından milletin kanaatinden çıkacak en değerli miras olacaktır.

Reform çalışmalarımızın yeni bir halkasını oluşturan 4’üncü yargı paketi de yakında Meclis’imize sunulacaktır. Hemen ardından 5’inci yargı paketi için kolları sıvıyoruz. Amacımız 15 Temmuz’da milletin yazdığı destanı hukukla taçlandıran, darbecilerden hesap soran ve hukuk devletinin tüm unsurları ile tahkim edilmesidir.

EMNİYET

Emniyet konusunda da tarihi başarılara imza attık, terör örgütlerinin suç çetelerinin ve onların yerli işbirlikçilerinin cirit attığı Türkiye’yi güvenli bir ülke haline getirdik. Terör meselesini ülkemizin gündeminden çıkartabilmek için dünyada tecrübe edilmiş tüm yolları denedik.

PKK terör örgütünün bu hasbi ve harbi yaklaşımımızı kendi hain emelleri için kullanmaya çalıştığını görünce de teröristlerin başını ezmekte de tereddüt etmedik.

Terör örgütünü sınırlarımızın ötesinde de tehdit olmaktan çıkartma aşamasına gelmiş bulunuyoruz.

Özellikle coğrafyamızda türemiş en sinsi ve tehlikeli terör örgütlerinden olan FETÖ’yü devlet ve toplum hayatımızdan kazıyıp atmak için yoğun çaba harcadık.

İrili ufaklı pek çok terör örgütünü eylem yapamaz hale getirerek saf dışı bıraktık.

Geçmişte siyaseti yönlendirecek kadar etkili olan suç örgütlerini birer birer çökerttik. Bir dönem ülkenin dört bir yanında türemiş kerameti kendinden menkul cafcaflı lakaplarla anılan sözde babaların racon kestiği Türkiye’yi hukuktan başka bir şeyin geçerli olmadığı bir seviyeye getirdik.

Özellikle uyuşturucu suçları ile mücadele ederken kimsenin gözünün yaşına bakmadık.

Sadece son 3,5 yılda 530 binin üzerinde operasyon yapılarak 85 bin uyuşturucu şüphelisi tutuklanmıştır. Bu operasyonlarda piyasa değeri 63 milyar doları bulan uyuşturucu madde ele geçirilmiştir.

Son 3,5 yılda 42 milyon paketten fazla kaçak sigara, 27 milyon litreden fazla kaçak akaryakıt ele geçirilmiştir.

Suç sayıları azalırken, suçların aydınlatılma oranları da giderek yükselmektedir. Bu başarılar AK Parti’nin 19 yıllık hükümetleri boyunca kesintisiz şekilde sürmüş son dönemde daha da artmıştır.

İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU'YU HEDEF ALAN SALDIRILAR

Ülkede mikserler var. İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu'yu hedef alan saldırıların ardında ülkemizdeki huzurun sağlanması var. İçişleri Bakanımızın yanında olduk, yanındayız, yanında olacağız. Binali Yıldırım'ın da oğlu üzerinden hedef alınması asıl niyeti gösteriyor. Ülkemize yönelik hiçbir saldırıya eyvallah etmedik, bu tezgahı da bozacağız. Bay Kemal, Meral, size buradan ekmek çıkmaz boşuna uğraşmayın. Suç çetelerinin mensuplarını nereye kaçarlarsa kaçsınlar takip ediyoruz. Bunları da FETÖ'cüler gibi yargıya getirene kadar peşlerini bırakmayacağız.

Hiçbir iddia, hiçbir itham ortada bırakılmayacak. Her şey yargı tarafından araştırılıp tüm yalanlar ve iftiralar ortaya dökülecek.

'ERKEN SEÇİM YOK'

Erken seçim teranesi tutturanların sufleyi nerede aldıkları bellidir. Erken seçim diye boşuna tutturmayın, seçim 2023 Haziran'dadır.

CHP'YE SERT TEPKİ

Şu anda CHP Genel Merkezi, hırsızların, onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi tacizcilerin, onları koruyanların işgali altındadır. CHP Genel Merkezi suç örgütlerine payendelik ve piyonluk yapanların işgali altındadır. Milletimiz yularlarını suç çetelerine ve yeminli Türkiye düşmanlarına verenlere dersini vermektedir, vermeyi sürdürecektir.

"YENİ BAŞARILARA İMZA ATMAYI SÜRDÜRECEĞİZ"

Cemaziyel evveli belli, cemaziyel ahiri de ortada bulunan AK Parti olarak dün; vesayete karşı nasıl mücadele ettiysek, siyaset ve toplum mühendislerine nasıl meydanı bırakmadıysak, uluslararası alanda ülkemizin başını nasıl dik tuttuysak, Türkiye'nin 81 vilayetinin her karışını nasıl eserlerimizle ve hizmetlerimizle donattıysak, terör örgütlerinin tamamının başını nasıl ezdiysek, demokrasiyi ve özgürlükleri nasıl gözümüz gibi koruyup geliştirdiysek, milletimizin her bir ferdinin hakkını, hukukunu, geleceğini nasıl gözettiysek, inşallah yarın da aynı şekilde halkımızın emrinde çalışmayı, mücadele etmeyi, yeni başarılara imza atmayı sürdüreceğiz.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS