hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Son dakika... Erdoğan'dan Abdullah Gül'e çok sert sözler

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül vardı. Erdoğan, isim vermedi ama çok sert sözlerle seslendi: Eskiden partimizin çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Hayır kampanyası yürütenler bugün kendilerinde söz hakkı görüyor. Bu birlikteliği zedeleyenler bilsin ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Grup Toplantısı'nda konuştu.

  Konuşmasından satır başları:

  2019 seçimlerine teşkilatlarımızı büyük ölçüde yenileyip, heyecanımızı tazeleyerek gireceğiz. 

  Terörle mücadele devam edecektir. Şimdi sıra terör örgütünün koridorunu çökertmeye gelmiştir. Teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde hayata geçirdiğimiz ve halen de süren değişim süreci milletimiz tarafından müspet karşılanıyor. Tarihin yozlu sayfalarına gömülen partilerin ortak özelliği milletten uzaklaştıklarının farkına varamamalarıdır. Eskiden partimizin çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen kimsenin partimizle ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. 

  Hayır kampanyası yürütenler bugün kendilerinde söz hakkı görüyor. Bu birlikteliği zedeleyenler bilsin ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Sadakatin aslolan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Bu trenden düşenler kusura bakmasın düştükleri yerde kalırlar. Bu tren yoluna devam eder. AK Parti'ye zarar vermek için hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Boğaziçi'nin eski rektöründen Erdoğan'ın iddiasına yanıt

  ABD'nin Kudüs kararı

  Son grup toplantımızdan bugüne kadar gündemimizdeki en önemli meselelerden biri de Kudüs'tü. Amerika'nın kararının hemen ardından başlattığımız diplomasi trafiği ile hızla çalışma başlattık. İslam dünyasının uzun zamandır bir konu etrafında güçlü şekilde kenetlenmesine vesile oldu. İkircikli davranan kimi ülkeler var, hepsini biliyoruz. Ama genel görüntü ümit vericidir. Birileri hemen bizi ayrımcılıkla, ötekileştirme ile suçluyor. Daha önceki gün İstanbul'da Bulgar cemaatinin Demir Kilisesi'nin açılış törenini gerçekleştirdik. Hükümetlerimiz döneminde kilise, şapel, havra olarak 14 binin üzerine eseri hizmete sunduk. Trabzon'da Sümela Manastırı da aynen restore edilmeye devam ediyor. Ayrımcılık hedefimiz olsa bu işlere niye girelim. Bütün bu hizmetler inanç konusundaki samimi duruşumuzun ürünleridir.

  Bahçeli'nin 'Erdoğan'ı destekleyeceğiz' sözlerine AK Parti'den ilk değerlendirme

  Afrika temasları

  Afrika herkes tarafından ittifakla kabul edildiği üzere 3. bin yılın yıldızı olarak kıtadır. Afrika, Türkiye olarak yıllarca ihmal ettiğimiz, batılı sömürgecilerin kanlı pençelerine terk ettiğimiz birr kıtaydı. Büyükelçiliklerimizin sayısı kıtada 12'ydi. Şu anda Afrika'daki büyükelçilik sayımız 41 oldu. Hedef Afrika'da büyükelçiliğimizin olmadığı ülke inşallah bırakmayacağız. THY'nin 51 noktaya uçuş yapmasını sağlayarak yepyeni bir dönemin kapılarını araladık. Biz Afrika'ya doğru bir adım attığımızda onlar bize doğru adeta koşarak geliyor. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  CHP'li Özel'den MHP yorumu: Patron çıldırdı, kapatıyoruz

  Macron'la görüşme

  Türkiye- Fransa ilişkilerinin geleceğine yönelik olumlu neticelerinin adımlarını attık. Şimdi önümüzde Latin Amerika ülkeleri var. Biz kapalı iç politikayla dünyada yer edinmeyeceğiz. Açılım politikasıyla dünyaya yayılacağız. Türkiye'yi bir yandan terör örgütlerinin saldırıları ile bir yandan ikili ilişkilerdeki oyunlarla, bir yandan ekonomik kumpaslarla dize getirmek isteyenlerin asıl amacı bizi bu vizyondan uzaklaştırmaktır. Biz hem terör örgütlerini tepeleriz, hem masada iddialarımızı ortaya koyarız hem ekonomize sahip çıkarız hem de asıl hedeflerimize muhafaza ederiz.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Hakan Atilla davası

  15 Temmuz darbe girişimini ülkemizde başaramayanlar şimdi farklı darbe girişimlerinin arayışı içerisindeler. Şu an ABD'deki malum dava bir siyasi içerikli darbe girişiminin adımıdır. Türkiye'yi güya kendilerine göre ekonomik noktada sıkıştırmak, FBI'yla sıkıştırmak suretiyle Türkiye'ye bir operasyondur. Fakat bu da tutmayacak, bunu da başaramayacaklar. 

  Geldiğimiz nokta birilerini rahatsız ediyor. Bir kıskançlıktır gidiyor. Ama çatlasanız da patlasanız da biz bu yolda kararlılıkla yürüyeceğiz. Terör örgütüne 4 bin tır dolusu silah verdiler. Defalarca uyarmamız rağmen geri adım yok. Şimdi kalkıp bize nasihat çekiyorlar. O nasihatı kendinize saklayın. 

  Bugün Tayyip Erdoğan'a ve AK Parti'ye yönelik saldırıların hedefi biz değil, Türkiye'dir. Ülkemizi bölmek isteyenlere karşı adeta yeni bir İstiklal Savaşı veriyoruz. 

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bahçeli: MHP Cumhurbaşkanı adayı göstermeyecek

  Bahçeli'ye yanıt

  İnşallah MHP ile el ele vererek bu süreci hızlandırmamız gerekiyor. Temennim buna ana muhalefetinde katılması. Bahçeli'nin yerli ve milli duruşunu özellikle vurgulamam lazım. Bu duruşla ülkemizde bizi bölmek isteyenler hedeflerine ulaşamayacaklar. Sayın Bahçeli ile bir araya gelir konuşuruz. Sayın Bahçeli'nin dün yaptığı açıklamayı çok değerli buluyorum. Şahsım ve partim adına şükranlarımı sunuyorum. 

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow