hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan'a gidiyor

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Macaristan'a günübirlik ziyaret gerçekleştirecek. Macaristan Başbakanı Victor Orban ile bir araya gelecek. Erdoğan'ın Macaristan milli günü dolayısıyla Budapeşte'de düzenlenecek kutlama törenine de katılması bekleniyor.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  BÖLGESEL KONULAR, RUSYA-UKRAYNA SAVAŞI MASADA

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Macaristan Başbakanı Victor Orban ile başkent Budapeşte'de bir araya gelecek. İki ülke arasında stratejik ortak seviyesine yükseltilen ilişkiler ve Rusya-Ukrayna savaşı başta olmak üzere kritik bölgesel gelişmeler liderlerin ana gündem maddesi olacak.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristana gidiyor

  Erdoğan-Orban görüşmesinde, ikili ilişkilere mercek tutulacak. Ortak ticaretin geliştirilmesi, ekonomik ve kültürel alanlarda iş birliği konuları da masada. Türkiye ile Macaristan arasındaki diplomatik ilişkilerin tesisinin 100'üncü yıl dönümünde atılacak adımlar konuşulacak. Bölgesel meseleler de iki liderin gündeminde olacak. Rusya-Ukrayna savaşının Türkiye-Macaristan ortak çıkarlarına etkileri değerlendirilecek. Karadeniz’de gerginliğin artmaması için izlenecek yol haritası belirlenecek. NATO'nun genişleme politikası ve Avrupa Birliği ile ilişkiler de kapsamlı olarak ele alınacak.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Macaristan milli günü dolayısıyla Budapeşte'de düzenlenecek kutlama programına da katılması bekleniyor.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow