hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: Mahkemelerimizi tanımayanı tanımayız

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Konseyi'nin Osman Kavala dosyasını AİHM'e gönderme kararına "Bizim mahkemelerimizi tanımayanı biz tanımayız" sözleriyle tepki gösterdi. Türkiye-İsrail ilişkilerine de değinen Erdoğan, "İlişkileri farklı istikamete oturtma gayreti israil tarafında da mevcut" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "AİHM BİZİ ÇOK İLGİLENDİRMİYOR"

  "Açık ve net söylüyorum. Bizim mahkemelerimizi tanımayanları biz tanımayız. Bu konuda AİHM ne demiş, Avrupa Konseyi bu konuda ne demiş, bu da bizi çok ilgilendirmiyor. Mahkemelerimize saygı duyulmasını bekliyoruz. Bu saygıyı duymayanlara bizim saygımız olmayacaktır." Avrupa Konseyi'nin Osman Kavala hakkındaki dosyayı AİHM'e gönderme kararını bu sözlerle değerlendirdi.

  "GELECEĞE YÖNELİK FARKLI İSTİKAMET GAYRETİNDEYİZ"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna ziyareti öncesinde Esenboğa Havalimanı'nda basın toplantısı düzenledi. Erdoğan'a İsrail-Türkiye ilişkileri de soruldu. Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Herzog'un mart ortasında Türkiye'ye geleceğini söyledi. "İkili ilişkilerimizi geleceğe yönelik çok daha farklı istikamete oturtmanın gayreti içinde olacağız. Bizim bu yaklaşımımız İsrail tarafında da mevcuttur. Herzog'un gelmesinden önce onların özel temsilcileri bize geldiği gibi biz de özel temsilcimizi İsrail'e göndererek bir ön çalışmayı arkadaşlarımız da yapacaklar" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "AB HEP SESSİZ KALDI, DEĞİŞECEKLERİNİ SANMIYORUM"

  Ve Yunanistan’ın göçmen politikası... Erdoğan, 12 göçmenin İpsala sınırında Yunan güçlerince geri itildikten sonra donarak hayatlarını kaybettiklerini hatırlattı. "AB hep sessiz kalmıştır. Bundan önceki adetlerini değiştireceklerine ben hiç ihtimal vermiyorum. Yaptığımız çekimle her şeyi dünyada hangi ülke lideri ile görüşürsek onların önüne koyacağız" diye konuştu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow