Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mısır ve Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mısır ve Suriye açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'da Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Es-Sisi ile görüşmesine ilişkin konuştu. "Nasıl bu iş Mısır'la yoluna girdiyse, aynı şekilde Suriye ile de yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

KATAR'DA SİSİ İLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya'da gençlik buluşmasına katıldı. Gençler, Erdoğan'a Katar'da Mısır Devlet Başkanı Abdülfettah Es-Sisi ile yaptığı görüşmeyi ve Türkiye'nin dış siyasetini sordu.

"Siyasette küslük olmaz meselesi. Tabi yarın hangi ülke ile gelişmeler ne gösterir ayrı bir konu." Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine böyle başladı. Ardından da sisi ile konuşmanın detaylarını anlattı:

"Katar Emiri’nin araya girişiyle bu adımı attık. Ve o sıkıntıyı aştıktan sonra da bir yarım saat-45 dakika kadar biz Sayın Sisi’yle orada dar kapsamlı bir görüşme yaptık. Dedik ki şimdi alt düzeyde bakanlarımız gidiş-gelişleri başlatsınlar. Ondan sonra da biz bu görüşmelerimizi genişletelim, geliştirelim. Bütün derdimiz, sizlerle Türkiye arasındaki bu kırgınlığı dargınlığı gidermek. Mısır halkıyla Türk halkının birbiriyle olan bağlantıları çok farklı. Bu gücü bizim başkalarına kaptırmamamız gerekir. Yunanistan’ın buralara bulaşması bu olacak iş değil."

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

ESAD İLE GÖRÜŞME OLUR MU?

Erdoğan, Sisi’nin görüşmeden memnun olduğunu söyledi. Suriye ile de işler yoluna girebilir mesajı verdi:

"Şimdi bundan sonraki süreçte nasıl Mısır ile bu iş yoluna girdiyse aynı şekilde Suriye ile de bu iş yoluna girebilir. Siyasette küslük olmaz."