Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanı boş bırakmayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meydanı boş bırakmayız

Enerji santrallerinin toplu açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ağaç bahanesiyle vizyon projelerimize kastedenlere nasıl fırsat vermediysek çevre diyerek enerji hamlemizi dinamitlemeye çalışanlara meydanı boş bırakmayız" dedi. Gündeminde nükleer enerji çalışmalarına yönelik eleştiriler de vardı. Sert tepki gösteren Erdoğan, "Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın demek, ihanet değil ise gaflettir" ifadelerini kullandı.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "EPDK Hizmet Binası ve Yapımı Tamamlanan Enerji Santrallerinin Açılış Töreni"nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

NÜKLEER ENERJİ SANTRALLERİ

Akkuyu Santrali'nin ardından süratle 2. hatta 3. nükleer güç santralimiz için hazırlıklara başlayacağız. Eleştirseler de biz nükleer enerji ihtiyacını ülkemize kazandırmakta kararlıyız. Türkiye'nin ekonomik bağımsızlığına, Türk milletinin refahına dair yüreğinde zerre kadar hassasiyeti olanın nükleer enerjiye karşı çıkması mümkün değildir. 

"MEYDANI BOŞ BIRAKMAYIZ"

Dünyanın 32 ülkesinde 443 nükleer güç santrali halen faaliyetteyken 'Türkiye nükleer enerjiye sahip olmasın' demek ihanet değilse gaflettir. Ağaç bahanesiyle vizyon projelerimize kastedenlere nasıl fırsat vermediysek çevre diyerek enerji hamlemizi dinamitlemeye çalışanlara meydanı boş bırakmayız.

Haberin Devamıadv-arrow
Haberin Devamıadv-arrow

KARADENİZ'DEKİ DOĞAL GAZ KEŞFİ

Karadeniz'deki gazın devreye girmesi Türkiye'yi rahatlatacaktır. İnşallah bu gazı halkımızla paylaşacağız. Karadeniz gazının ilk fazının 2023 senesinde kullanıma hazır hale getirilmesi için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Sıradaki Haberadv-arrow
Sıradaki Haberadv-arrow