Dağ: Yalanla mücadele olarak değerlendiriyoruz

Dağ: Yalanla mücadele olarak değerlendiriyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK canlı yayınına konuk oldu. Sosyal medya düzenlemesinin yalan ve dezenformasyonla mücadeleyi hedeflediğini söyledi. Fahiş fiyatlarla mücadele için atılacak adımları anlatan Dağ'ın gündeminde, CHP lideri Kılıçdaroğlunun "Z kuşağı" yaklaşımı ve gençlere vaatleri de vardı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

"İFADE ÖZGÜRLÜĞÜNÜ GAYET İYİ BİLİRİZ"

"Bunu dezenformasyon ve yalanla mücadele olarak değerlendiriyoruz. Ortaya atılan yalanların yalan olduğu teyit edildi. Bunun bir karşılığı olmayacak mı?" Sosyal medya yasasını bu sözlerle tanımladı. "İftira ve hakaretin sosyal medyadan da müeyyidesi olmalı, bu muhalefet için de gerekli" dedi. Sansür ve objektiflik eleştirilerine yanıt verdi. "Sansür... Bugüne kadar 20 senedir yaptığımız ortada. İfade özgürlüğünü biz de gayet iyi biliriz. 'Sınavsız üniversite sınavı' diyorsunuz, bunun tespiti kayıtlarda var. 'Helikopter gelmedi' diyorsunuz, arkada ses geliyor. Alın size objektiflik. 'Bunun objektif tespiti, bu çağ şartlarında mümkün değil' gibi ifade olabilir mi?" diye konuştu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

FAHİŞ FİYATLAR NASIL ÖNLENECEK?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CNN TÜRK özel yayınında soruları yanıtladı. Dağ’ın gündeminde enflasyon, fahiş gıda fiyatları ve yüksek kira miktarları da vardı. "Gıda enflasyonu gündemimizde, kira artışları da aynı şekilde. Onun için kabinemiz, hükümetimiz gerekli hamleleri de yapıyor. Asıl bundan sonra üzerinde duracağımız konu enflasyon ve daha aşağılara düşmesi" ifadelerini kullandı.

"NAMUS SÖZÜ DİYORSA SÖZÜNÜN İTİBARI YOK DEMEKTİR"

AK Partili Dağ, "Z kuşağı" tartışmalarına da değindi. Sözü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlere yaptığı vaatlere getirdi. "Bugüne kadar CHP Genel Başkanı bir takım vaatler verdi. Herkese 600 lira maaş vereceğini söyledi. 2019 seçimlerinden önce 'Bir kişi işten atılmayacak' dedi. Ama bugün İBB'de 14 bin kişi işten atıldı ve 'Namus sözü' dedi. Bir siyasetçi sözün yanında namus, şeref sözü diyorsa, kendi sözünün itibarını olmadığını söyler" diye konuştu.