hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Danıştay'dan 34 ilaç için karar

  2021'de alınan kararla ödeme listesinden çıkarılan 34 ilaç için Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ve o ilaçların yeniden geri ödeme listesine alınmasının önü açıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kas gevşetici kremler, ağrı kesici ve iltihap giderici spreylerin de içinde bulunduğu bazı ilaçlar SGK tarafından karşılanmıyordu. Hastalar, ücretlerini kendileri ödeyip ilaçları kullanabiliyordu. 34 ilaç için Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi ve o ilaçların yeniden geri ödeme listesine alınmasının önü açıldı.

  Hürriyet gazetesinin haberine göre, 2021'de alınan kararla 34 ilaç ödeme listesinden çıkarılmıştı. O ilaçlar arasında pandemi döneminde en çok kullanılan ağız ve boğaz spreyleri, bebeklerin diş çıkarırken ağrılarında kullanılan diş jelleri gibi birçok kalem ilaç bulunuyordu.

  Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı alarak, "SGK'ya geri ödemeden çıkardığı 34 ilacı geri ödeme kapsamına alınmalı" dedi. Hürriyet gazetesine kararı değerlendiren Tüm Eczacı İşverenler Sendikası başkanı Nurten Saydan, "İlaç harcamalarında tasarrufun geri ödeme listesinden ilaçların çıkarılmasıyla olmayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow