Danıştay'dan 34 ilaç için karar

Danıştay'dan 34 ilaç için karar

2021'de alınan kararla ödeme listesinden çıkarılan 34 ilaç için Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ve o ilaçların yeniden geri ödeme listesine alınmasının önü açıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kas gevşetici kremler, ağrı kesici ve iltihap giderici spreylerin de içinde bulunduğu bazı ilaçlar SGK tarafından karşılanmıyordu. Hastalar, ücretlerini kendileri ödeyip ilaçları kullanabiliyordu. 34 ilaç için Danıştay yürütmeyi durdurma kararı verdi ve o ilaçların yeniden geri ödeme listesine alınmasının önü açıldı.

Hürriyet gazetesinin haberine göre, 2021'de alınan kararla 34 ilaç ödeme listesinden çıkarılmıştı. O ilaçlar arasında pandemi döneminde en çok kullanılan ağız ve boğaz spreyleri, bebeklerin diş çıkarırken ağrılarında kullanılan diş jelleri gibi birçok kalem ilaç bulunuyordu.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Danıştay, yürütmeyi durdurma kararı alarak, "SGK'ya geri ödemeden çıkardığı 34 ilacı geri ödeme kapsamına alınmalı" dedi. Hürriyet gazetesine kararı değerlendiren Tüm Eczacı İşverenler Sendikası başkanı Nurten Saydan, "İlaç harcamalarında tasarrufun geri ödeme listesinden ilaçların çıkarılmasıyla olmayacağını düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.