Datça orman yangını son durum! Datça yangını söndürüldü mü?

Datça orman yangını son durum! Datça yangını söndürüldü mü?

Son dakika Muğla orman yangını gelişmeleri yakından takip ediliyor. Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Muğla'nın Datça ilçesinde dün başlayan yangınla ilgili son durumu paylaştı. İşte Datça orman yangınıyla ilgili gelişme...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Datça'nın Mesudiye Mahallesi, Hava Radar mevkiindeki kızılçam ağaçlarıyla kaplı ormanda dün saat 12.21 sıralarında yangın çıktı. Bölgeden yükselen dumanları fark eden çevredekiler, 112 Acil Çağrı Merkezi'ne durumu bildirdi. İhbar üzerine bölgeye Muğla Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait 5 söndürme uçağı, 9 helikopter, 20 arazöz, 9 su tankeri, 3 dozer ve çok sayıda orman işçisi sevk edildi. Söndürme çalışmalarına askeri birlikler, çevredeki sitelerin yangın söndürme ekipleri ile bazı inşaat firmalarının beton mikserleriyle de destek verildi. Tedbir amacıyla Datça Palamutbükü kara yolu trafiğe kapatıldı. Mesudiye mahallesinin Döşeme, Mezgit, Ovabükü ile Hayıtbükü mevkiilerinde 450 hanede yaşayan 2 bin 500 vatandaş ile 38 büyükbaş ve 45 küçükbaş hayvanın tahliyesini gerçekleştirdi.

DATÇA YANGINININ NEDENİ NE?

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci bölgeye gelerek, incelemelerde bulunduktan sonra düzenlediği basın toplantısında ilk belirlemelere göre yangının çıkış nedeninin elektrik trafosundan kaynaklı olduğu belirtti. 

DATÇA ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI MI?

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Datça Emecik Orman İşletme Şefliği’nde yapılan basın açıklamasında Datça’daki orman yangının kontrol altına alındığını, soğutma çalışmalarının sürdüğünü açıkladı. Yangından etkilenen 7 kişi tedavi görüyor, 4'ü ağır toplam 10 ev hasar aldı.

Bu virüs başka virüs

Bu virüs başka virüs