hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Davutoğlu'na CHP’den liste tepkisi

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, CHP listelerinden seçime girme kararının son tercihi olduğunu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'le o dönem görüştüğünü söyledi. İYİ Parti, o görüşmeyi doğruladı. Eski İYİ Parti Milletvekili Ahat Andican, Davutoğlu'nun Akşener'den 40'ı aşkın milletvekili istediğini iddia etti.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nun seçime CHP listelerinden girmelerine yönelik “En son tercihim seçime CHP listelerinden girmekti. 3 partiye ‘gelin birlikte girelim’ dedim. İYİ Parti’ye teklif götürdüm. Bu sağ seçmen CHP’ye oy vermez. Beraber olalım dedim” sözleri ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e birlikte hareket etme teklifinde bulunduğunu söylemesi gündemde.

  CHP’den Davutoğlu’na ‘vefa’ vurgusuyla cevap verilirken, İYİ Parti’den Davutoğlu-Akşener görüşmesinin detayları geldi.

  “Evet o dönemde böyle bir konuda görüşme oldu” diyen İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, o dönem iki konuya odaklandıklarını söyledi.

  Zorlu, “Biri elbette cumhurbaşkanlığı seçimine kazanacağımız bir adayla girmek. İkincisi de partimizin varlığını ve kurumsal kimliğini ülkemizin her noktasında olabildiğince temsilini sağlayabilmekti” ifadelerini kullandı.

  Eski İYİ Parti Milletvekili Ahat Andican’da katıldığı bir televizyon programında, Davutoğlu’nun Akşener’den 40’ın üstünde milletvekili istediğini söyledi ve “O dönemde genel başkanla bu konuyla ilgili bir ön görüşme yaptığım için biliyorum. Gerçekten Davutoğlu böyle bir taleple geldi. Birlikte şey yapalım falan. Ama istediği rakam çok yüksekti. 40’ın üzeri…” ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow