hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Demirtaş'ın hedefi HDP mi, Kandil mi? Uzman isimler değerlendirdi

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Demirtaş, "Hiç kimse, eleştirilerimi HDP’yi yıpratmak için kullanmaya kalkmasın. Ben HDP’liyim ve öyle de kalmaya devam edeceğim. Bunu herkesin iyi bilmesini istiyorum" dedi. Peki bu ne anlama geliyor? Siyasetin sıcak gündemini konuşmaya devam ediyoruz. Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Coşkun Başbuğ ve Aydınlık Gazetesi Yazarı İsmet Özçelik canlı yayında yorumladı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Aktif siyaseti bıraktığını açıklayan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, sosyal medya hesabından şu paylaşımı yaptı;

  "Merhabalar. Yarın Artı Gerçek'te yayımlanacak röportajımdan iki paragrafı sizlerle paylaşıyorum:

  'Ben kendi adıma, halkımıza layık bir politika ortaya koyamadığımız için içtenlikle özür diliyorum. Pratikteki çabalarımla bu eksiklikleri giderme sözü veriyorum.

  Ayrıca, bana yönelik yapıcı eleştirilere teşekkür ediyorum. Eleştirilerden yararlanmaya çalışacağım. Mücadeleyi cezaevinden her yoldaşım gibi dirençle sürdürürken, aktif politikayı bu aşamada bırakıyorum."

  Hepinize yoldaşça selam, sevgilerimi gönderiyor, hepinizi hasretle kucaklıyorum. Özgür günlerde görüşebilmek dileğiyle." 

  PEKİ BU NE ANLAMA GELİYOR?

  Nişantaşı Üniversitesi Öğretim Görevlisi Coşkun Başbuğ ve Aydınlık Gazetesi Yazarı İsmet Özçelik canlı yayında yorumladı.

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow