Deniz harekatlarında çıkarma onların işi - Türkiye'nin Özel Birlikleri 23

Video: Deniz harekatlarında çıkarma onların işi - Türkiye'nin Özel Birlikleri 23

CNN TÜRK Muhabiri İsmail Umut Arabacı ve kameraman Mehmet Bulut'un hazırladığı Türkiye'nin Özel Birlikleri haber dizisinde, Amfibi Hücum Timleri var. Somali, Irak ve Suriye gibi ülkelerde özel görevler üstlenen birlik, Güneydoğu'da da terörle mücadele ediyor. Bu operasyonlara katılan askerler, bir çok farklı özelliğe ve yeteneğe sahip olmak zorunda. İşte bu özel askerlerin eğitimlerinden kameralara yansıyanlar...

Dalgalı denizde, gemi çıkarmada, korsanlarla mücadelede ön saftalar. Deniz Piyade Tugay Komutanlığı kapsamlı birlik, olası savaş durumlarından denizden çıkarma yapma kabiliyetine kadar geniş bir yelpazede mücadele veriyor. Birlik, Güneydoğu ve Suriye ve Irak gibi bölgelerde görev yapıyor. Harekat kabiliyetleri çok yüksek, çatışma tecrübeleri çok fazla.


Savaş tecrübesi zamanla güncelleniyor, çatışma tecrübesi eğitimlere yansıyor. Personel her türlü olasılığa anında reaksiyon gösterecek şekilde eğitiliyor.


Helikopter eğitimleri sadece gündüz şartlarında gerçekleştirilmiyor, gece de eğitimdeler. En önemli eğitimlerden biri, gemi indirme ve korsanlara karşı mücadelede önemli noktalardan biri olan gemi ele geçirme üzerine.


TÜRKİYE'NİN ÖZEL BİRLİKLERİ HABER DİZİSİNİN DİĞER BÖLÜMLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS