Denizcilikte gündem Kanal İstanbul

Denizcilikte gündem Kanal İstanbul

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı öncülüğünde düzenlenen Türkiye Denizcilik Zirvesi'nde gündem Kanal İstanbul'du. Bakan Adil Karaismailoğlu, Türkiye'nin dünya deniz ticaretindeki payının artması için Kanal İstanbul'un öneminden bahsetti, "Coğrafi konumumuzun avantajlarını fırsata çevirmeliyiz" dedi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türk deniz sektörünün konuşulduğu zirvede gündem Kanal İstanbul'du. Ulaştırma Bakanı Karaismailoğlu, deniz ticaretindeki rakamlara dikkat çekti. "Türkiye bu alanda söz sahibi olmalı" dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı öncülüğünde Tersane İstanbul'da gerçekleştirilen "Türkiye Denizcilik Zirvesi"nde sektör paydaşları bir araya geldi. İlk kez düzenlenen zirvede "Türkiye'nin denizcilikteki konumu" ve "Sektör ticaretinin büyümesi için atılması gereken adımlar" masaya yatırdı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ilk kazmanın vurulduğu Kanal İstanbul'un öneminden bahsetti.

Boğazda sıra bekleyen gemilerin Marmara'daki müsilajın nedenlerinden bir tanesi olduğunu söyledi Bakan Karaismailoğlu. Kanal İstanbul'un çevre kirliliğine de son vereceğini belirtti.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber