Denizlerden binlerce atık çıktı

Denizlerden binlerce atık çıktı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Her yıl denize atılan binlerce atık, deniz canlılarını ve doğayı olumsuz etkiliyor. Çevre Haftası kapsamında da onlarca farkındalık için dalgıçlar diplere daldı. Denizden süpürgeden bota kadar binlerce atık çıktı. CNN TÜRK muhabiri Merve Tokaz ile kameraman Sercan Sever'in haberi.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Pendik’te, Çevre Haftası etkinlikleri çerçevesinde çevre temizliği, denizlerin atıklarla kirletilmemesi, doğaya zarar verilmemesi gibi konulara dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla anlamlı bir ekinlik düzenlendi. Pendik Belediyesi Arama ve Kurtarma (PEAK) ekibinin dalgıçları, Türkiye Çevre Haftası dolayısı ile denize dalarak su altı temizliği yaptı.

Denizin dibinden çıkarılan elektrikli süpürge, içecek şişeleri, lastik ve çeşitli atıklar denizlerde oluşan su altı kirliliğini gözler önüne serdi. Deniz dibinden çıkarılan atıklar sergilenerek vatandaşlarda çevre temizliği konusunda farkındalık ve hassasiyet oluşturmak amaçlandı. Etkinlikte su altı temizliğinin yanı sıra bir de flyboard gösterisi de düzenlendi. Görsel şölen oluşturan flyboard gösterisini vatandaşlar ilgiyle izledi.

Etkinlikte stant açan Türk Kızılay yetkilileri tarafından da vatandaşlara bilgilendirici broşür dağıtıldı.
Pendik Belediyesi ev sahipliğinde, Pendik Kaymakamı Hülya Kaya, Pendik Garnizon Komutanı Tuğamiral Recep Erdinç Yetkin, Sivil Toplum Kuruluşları, Türk Kızılay, Teknopark, Gedik Üniversitesinin katılımıyla Pendik Sahilinde Balıkçılar Çarşısı yakınında düzenlenen etkinliğe Pendik’ten ve çevre ilçelerden vatandaşlar da katılım gösterdi.

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber