hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Deprem soruşturmalarında son durum ne?

  { title }

  SONRAKİ VİDEO

  Depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklananların sayısı 317'ye yükseldi. Ama sadece bu değil, cumhuriyet başsavcılıklarının depremler sonrasında bölgede gerçekleşen hırsızlıklara yönelik soruşturmaları kapsamında ise 474 olayla ilgili 467 şüpheli saptandı. 312'si tutuklandı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan binalarla ilgili tutuklu sayısı 317'ye yükseldi. Soruşturmalar kapsamında bugüne kadar 108 müteahhit, 173 yapı sorumlusu, 18 yapı sahibi ve binalarda değişiklik yapan 18 şüpheli tutuklandı.

  Alınan bilgiye göre, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başsavcılıklarca resen başlatılan soruşturmalarda yıkılan ya da imara aykırı değişiklik tespit edilen binalarla ilgili sorumluluğu bulunan 1431 şüpheli saptandı.

  314 şüpheli hakkında yakalama kararı, 92 kişi hakkında da gözaltı talimatı verildi. İncelemelerde 4 zanlının yurt dışında olduğu, şüphelilerden 65'inin yaşamını yitirdiği tespit edildi. Başsavcılıkların talimatıyla halen 2 zanlı gözaltında bulunurken, 128 kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

  Cumhuriyet başsavcılıklarının, depremler sonrasında bölgede gerçekleşen hırsızlıklara yönelik soruşturmaları kapsamında İSE 474 olayla ilgili 467 şüpheli saptandı. Bu şüphelilerden 312'si tutuklandı, 60 kişi hakkında adli kontrole hükmedildi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Soruşturmalar çerçevesinde 29 şüpheli hakkında yakalama kararı çıkarılırken, 31 kişi ifadesinin ardından serbest bırakıldı. 13 şüpheli ise halen gözaltında bulunuyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow