Depremzede seçmenlere seyahat kolaylığı

Depremzede seçmenlere seyahat kolaylığı

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Depremzede seçmenler memleketlerinde rahat oy kullanabilsin diye AFAD tarafından bölgeye ulaşım kolaylığı sağlandı. Otogarlarda depremzede irtibat noktası oluşturuldu. Depremzedeler için burada biletler düzenleniyor ve onlar için hazır bulunan ücretsiz otobüsler ile memleketlerine gidebiliyorlar. Peki, süreç nasıl işliyor? Yanıtı haberimizde...

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Kimi Adıyaman, kimi Hatay, kimi Kahramanmaraş'a gitmek için başvuru yaptı. Seçimde memleketlerinde oy kullanmak isteyen depremzedeler için AFAD irtibat noktaları oluşturdu. O noktalardan biri de Ankara'da şehirlerarası otobüs terminalinde kuruldu.

Depremin ardından geçici olarak başka illerde yaşamaya başlayan pek çok depremzede, memleketlerinde oy kullanmak AFAD'ın irtibat noktasına gitti. Ve burada önce kayıtlarını yaptırdılar. Kayıt yaptırmak için iki şart var; ikametgahı ve kimlik bilgileri kontrolü. Kayıt sonrası depremzedeler için memleketlerine otobüs ile yolculuk başlıyor.

Eğer bir depremzede ücret verip başka bir noktadan bilet aldıysa, bunu bildirdiğinde gerekli şartları taşıdığı tespit edilince o ücret de geri ödeniyor.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber