Depremzedeler enkazdan böyle kurtarıldı

Depremzedeler enkazdan böyle kurtarıldı

Kahramanmaraş'taki 7,7 ve 7,6'lık depremler binlerce binanın yıkımına neden oldu. O enkazların altında kalan depremzedeler saatler süren çalışma sonucu yaşama tutundu. İşte o kurtarma anları.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Depremin vurduğu 10 ilden peş peşe iyi haberler de geldi. Depremzedeler enkaz altından işte böyle kurtarıldı.

Kahramanmaraş'ta sabah 4.17 'de 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 9 saatin ardından ikinci büyük deprem 7,6 büyüklüğünde Türkiye'yi bir kez daha sarstı. Binlerce bina yerle bir oldu. Binlerce can enkaz altında kaldı. Ekipler hemen arama kurtarma çalışması başlattı. Enkaz altında kalanlar için zamanla yarış başladı. Saatler süren çalışmalarla depremin merkez üssü
Kahramanmaraş'ta depremzedeler enkazdan tek tek çıkarıldı. Ekipler önce enkazdan gelen sesi durayarak o noktaya yoğunlaştı. Ardından hummalı çalışmalarla beton parçalarının arasından gece saatlerinde yaralılar kurtarıldı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Depremin vurduğu bir diğer il olan Diyarbakır. Molozların altında kalan bir lise öğrencisi için de 112 ekipleri yoğun çalışma başlattı. 17 saatlik çalışmanın sonunda genç kız enkazdan sedyeye konularak çıkarıldı.

Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinden de iyi haber geldi. Mehmetçik, UMKE, Jandarma, AFAD ekipleri yoğun çalışamlarla yıkılan 8 katlı binanın enkazının altından 1 yaralıyı kurtardı.

Depremzeler umutla saatlerce kurtarılmayı bekledi. Binlerce ekip Malatya'da da çalışmadaydı. Yeşilyurt ilçesinde de 45 yaşındaki 1 yaralı kurtarıldı.