hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Depremzedelerden "Bizi yalnız bırakmayın" çağrısı: Unutulmaktan korkuyoruz

  KAYNAKCNN TÜRK

  Depremin en çok yıkıma yol açtığı köylerden biri Hatay Kırıkhan'daki Bektaşlı köyü. Bektaşlı köyündeki 350 haneden sadece 15'i sağlam kaldı. Depremzedelerse unutulmaktan ve yalnız kalmaktan korkuyor. CNN TÜRK Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ve Kameraman Alper Öztürk, o depremzedelere mikrofon uzattı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bektaşlı köyündeki depremzede Neslihan Pektaş, tüm Türkiye'ye seslenerek şunları söyledi:

  BEKTAŞLI KÖYÜNDE 350 HANEDEN 15'İ SAĞLAM KALDI

  Bahçemiz, bütün emeklerimiz burada. Yani 'orada bir köy var uzakta' demek istemiyoruz artık. Bizim köyümüz cennet gibiydi. Her şeyimiz 1 dakikada yerle bir oldu. Bu kelimelerle anlatılabilecek gibi değil. O yaşadığımız mahşerdi, kıyametti. Çok can kaybımız oldu. Devletimizden, milletimizden Allah razı olsun. Temel ihtiyaçlarımızı, gıda, giyecek, su ihtiyaçlarımızı karşıladılar. En çok suya ihtiyacımız vardı zaten. Bu gıdalar bir zaman sonra biter. Bunun bir süre daha sürmesini istiyoruz. Ocağımız, tüpümüz yok. Un ihtiyacımız çok fazla oluyor. Biz zaten ekmek yapan insanlarız.

   Depremzedelerden Bizi yalnız bırakmayın çağrısı: Unutulmaktan korkuyoruz

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  "UNUTULMAKTAN KORKUYORUZ"

  Unutulmaktan korkuyoruz. Gündeme başka bir şey geldiği an biz burada unutuluruz. Biz bundan korkuyoruz. Yalnız kalmaktan korkuyoruz. Devletimiz, halkımız sürekli bizimle olsun istiyoruz. Allah herkesten razı olsun. Bu yara çok büyük bir yara. Hafızalardan silinmesin. 

  Depremzedelerden Bizi yalnız bırakmayın çağrısı: Unutulmaktan korkuyoruz

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow