hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Deterjan Pazarı kurucusunun savunması ortaya çıktı

  Kurduğu Deterjan Pazarı saadet zinciri sistemiyle 300 milyon liralık para trafiğini yöneten Süleyman Kocabaş tutuklandı. Kocabaş'ın emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde sosyal medyayı suçlayan Kocabaş, "Hem sosyal medyadaki olumsuz haberler hem de hastalığım nedeniyle iş yapamadık" dedi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  TUTUKLU FİRMA SAHİBİ SOSYAL MEDYAYI SUÇLADI

  Kurduğu saadet zinciri sistemiyle binlerce kişiyi, milyonlarca lira dolandırdı. Tutuklanan Süleyman Kocabaş, emniyetteki ifadesinde sosyal medyayı suçladı.

  ŞİRKET HESABINDA 300 MİLYONLUK HAREKET

  39 yaşındaki Süleyman Kocabaş, deterjan pazarı firmasını Ankara Kahramankazan'da kurdu. Üyelere deterjan hammaddesini satarak bunu banyo topu haline getirmelerini istiyor, sonra üç katı fiyatla geri almayı garanti ediyordu. İlk üyeler yüksek kazanç sağlayınca Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişi sisteme dahil oldu. Ancak sistem bir süre sonra çöktü. Şikayetler artınca savcılık soruşturma başlattı. 6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından gözaltına alınan şirket sahibi Süleyman Kocabaş ve akrabası Osman Kocabaş tutuklandı. Kocabaş ve şirket hesabına 300 milyon liradan fazla para girişi olduğu, ancak hesapların boşaltıldığı belirlendi. Paraların nerelere aktarıldığına yönelik inceleme başlatıldı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Şirket sahibi olan ve dolandırıcılıktan tutuklanan Süleyman Kocabaş'ın emniyetteki ifadesi de ortaya çıktı. Kocabaş, "Sosyal medyada olumsuz söylemler çıkınca sistem tıkandı, iş yapamadık" değerlendirmesi yaptı. Süleyman Kocabaş, para kaynaklarının kesildiği için ödemeleri yapamadığını savundu ve "Karşılıksız para toplamam söz konusu değil, herkesin parasını ödeyecektik” ifadelerini kullandı.

  REKLAMDA OYNAYAN ÜNLÜLERE 9 MİLYON TL ÖDENMİŞ

  Kocabaş, ifadesinde reklamlarda oynattıkları ünlülere 9 milyon lira verdiğini söyledi. Deterjan Pazarı'nın reklam filmlerini çeken, afiş ve broşürlerini hazırlayan firmaya ödeme yapmadığı da ortaya çıktı. İşte o firma da mağdur olduğu iddiasıyla emniyete giderek şikayetçi oldu.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow