Diyarbakır Valisi açıkladı: Şehit yakınları işe iade edildi

Video: Diyarbakır Valisi açıkladı: Şehit yakınları işe iade edildi

İçişleri Bakanlığı kararıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne kayyım atanan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, belediyede istihdam edilen şehit yakınlarının haksız ve hukuksuz şekilde iş akdine son verildiğini ileri sürdü. Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, CNN TÜRK canlı yayınında DHA muhabiri Mücahit Yolcu'na açıklamalarda bulundu.

Güzeloğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:


"Seçim öncesi yepyeni bir Diyarbakır varken seçim sonrası gözle görülür şekilde bir yetersizlik ve maalesef bir ilgisizlik başladı. Terör örgütü kurma gibi çok ağır suçlamalar konusundaki yargı suçlamalarıdır. Bunlarla ilgili 9 yargı davası 3 tane de İçişleri Bakanlığı’nın soruşturması var. Özellikle altını çizmek gerekir ki su temini ve birçok beldede ulaşım, temizlik, temel hizmetler konusundaki eksiklik altını çizmemize rağmen giderilemedi.


Aziz şehitlerimizin belediyede istihdam edilen yakınları maalesef haksız ve hukuksuz bir şekilde iş akdine son verilmiş, kalanlar sürgün dediğimiz mobbinglere tabii tutulmuşlar. Bunları kabul etmek mümkün değil. Örgütlerle ilişkili olanlara yasalar çerçevesinde gereğini yapacağız. "

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS