hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Doğumda bebeğin başını kestiler

  Doğumda bebeğin başını kestiler
  expand

  Tekirdağ'da 1,5 yıl önce Sevgi Küçük, kızı Deniz'i sezaryenle dünyaya getirdi. Ancak bu sırada akıl almaz bir olay yaşandı. Doktor annenin karnını neşterle keserken bebeğin başını da kesti. Aile şikayetçi oldu. Soruşturmada henüz bir gelişme yaşanmadı. CNN TÜRK Muhabiri Ceylan Sever ile Kameraman Engin Özbek'in özel haberi.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Sibel ve Yasin Küçük çiftinin 3. çocukları Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde özel bir hastanede dünyaya geldi. Ailenin iddiasına göre sezaryenle doğum yapıldığı sırada küçük Deniz'in alnında ömrü boyunca silinmeyecek kesik izi kaldı. Aile Çorlu Adalet Sarayı’na giderek sorumlular hakkında şikayetçi olurken soruşturma sürüyor.

  Avukat Gizem Gonce olayla ilgili konuşurken, ‘Bu durum doktor ihmali sonucu meydana geldi. Doktor sezaryen için müvekkilimin karnını keserken çocuğun başını da kesmiş. Deniz şu an bir buçuk yaşında. Ameliyat sonrası baş ağrıları da meydana geliyor.’ ifadelerini kullandı.

  Baba Yasin Küçük yaşadıkları süreci anlatırken doktorların ameliyatta bebekte küçük bir kesik olduğunu söylediklerini ancak yaklaşık 50 dikiş izi olduğunu söyledi. Baba Küçük, '15 santim neşterle kesmişler. Doktor eli ile çıkartırken yırtılma meydana gelmiş. Ameliyattan sonra 4-5 doktor geldi, çocuğun kafasında biraz çizik var dediler. Yoğun bakıma gittiğimde bandajları açtırdım. Biraz değil, 15 santim kesik ve 50 dikiş vardı. Bize yalan konuştular.' şeklinde konuştu.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  DOĞUMDA DOKTORUN ÇIĞLIKLARINI DUYDUM’

  Anne Sibel Küçük ise psikolojilerinin olaydan etkilendiğini söylerken, 'Çocuğum konuşabilecek mi, hareket edebilecek mi diye geçti aylarımız. Çok etkilendik bu durumdan. Doğuma girdiğimde kendimdeydim, belden aşağımı uyuşturmuşlardı. Kestiklerinde doktorun çığlıklarını duydum. ‘Önümden çekilin, tampon yapın’ diye bağırıyordu Doktor. Karnımda baskı hissettim sonra kendim bayıldım.' diyerek yaşadıkları kâbus dolu süreci anlattı.

   

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow