Doktor Boris'e derste suçüstü! İşte kritik operasyonun detayları...

Doktor Boris'e derste suçüstü! İşte kritik operasyonun detayları...

İstanbul Silivri'de uyuşturucu madde imal edilen çiftliğe yapılan baskın, son zamanların en kritik uyuşturucu operasyonlarından biriydi. O baskına ait yeni detaylar ortaya çıktı. Şüphelilerden biri, Türk kimyagere sentetik uyuşturucu yapımını öğrettiği sırada yakayı ele verdi.. Ayrıntılar CNN TÜRK muhabiri Emel Telli'nin haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Çiftlik evine imalathane kurdu. Kimyagere sentetik uyuşturucu yapımının formülünü gösterirken köşeye sıkıştı. Kritik uyuşturucu operasyonunun detayları ortaya çıktı.

Bulgaristan polisi harekete geçti. Sentetik uyuşturucu üretme hazırlığı yapan bir grubu takibe aldı. Çete İstanbul'daki bir grupla bağlantı kurdu. O şüpheliler çetenin Türkiye ayağıydı. Bulgaristan'dan gelen 2 kişinin Silivri'deki bir çiftlik evine gittiği belirlendi. Bulgaristan polisi de Türk polisiyle bağlantı kurdu.

Bulgaristan polisi kendi ülkelerindeki adreslere, İstanbul narkotik ekipleri de Silivri'deki çiftlik evi ile Avcılar ve Fatih'teki adreslere girdi. Baskınlarda yüklü miktarda uyarıcı madde ele geçirildi. Yakayı ele veren "doktor" lakaplı Bulgaristan vatandaşı Boris I.'nın sentetik uyuşturucu piyasasının kilit isimlerinden biri olduğu anlaşıldı. Yanında da kendi el yazısıyla yazılan notları da vardı. Uluslararası kaçakçılık çetesine yapılan baskın, o kilit ismin sentetik uyuşturucunun yapım formülünü bir Türk kimyagere öğrettiği sırada gerçekleşti. Hedefi uyuşturucuları Arap ülkelerine göndermekti.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Operasyonda 10 şüpheli gözaltına alındı.. Aralarında Boris I. ve kimyagerin de bulunduğu 6 kişi tutuklandı. 4 şüpheli ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldı.