Dolandırıcıların gözü yemek kartlarında

Dolandırıcıların gözü yemek kartlarında

{ title }

SONRAKİ VİDEO

Dolandırıcıların yeni hedefi kurumsal firma çalışanlarının kullandığı yemek kartları oldu. Kullanıcılara ulaşıp "hediye bakiye kazandınız" gibi mesajlarla hem hesaptaki parayı hem de kişisel bilgileri ele geçiriyorlar. Detaylar Meva Coşkun ve Neyfel Salman'ın haberinde.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

İstanbul'da yemek kartı kullanan bir çalışan dolandırıcıların ağına düştü. Yemek kartı bilgilerini kaptırdı. Dolandırıcılar yemek kartlarını ele geçirebilmek için oltalama yöntemi kullanıyor.

Sahte bir mail adresi üzerinden kullanıcılara mesaj gönderiyor ve o mesajda “Hediye bakiye kazandınız. Puan kazandınız.” gibi mesajlar yer alıyor. Siz tıkladığınız anda da hesabınızı ele geçiriyorlar.

Mail ve mesaj yollarıyla “Belirli miktarda indirim çeki kazandınız” şeklinde atılan linke tıkladığınızda diğer kayıtlı hesaplara gidiyor. O dolandırıcılar hakkında suç duyurusunda bulunan yemek kartı şirketi de açıklama yaptı. İnceleme başlatıldığını, herhangi bir sızıntı olmadığını ama kullanıcıların oltalama maillerine karşı dikkatli olması gerektiğini duyurdu.

 

Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber
Sıradaki haber