hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Dolandırıcıların oyununa gelmeyin

  Dolandırıcıların yöntemleri son bulmuyor. Zorunlu trafik sigortası yaptırırken aman dikkat, ucuza yaptıracağım derken dolandırılabilirsiniz. Peki dolandırılmamak için nelere dikkat edilmeli ne yapılmalı? Detaylar Samet Güner ve Caner Emre Kınacı’nın haberinde.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Parça fiyatları ve tamir fiyatları arttı. Bu da zorunlu trafik sigortasının fiyatlarını arttırdı. Bu durumu fırsat filan dolandırıcılarsa daha ucuza yaparız diyerek zorunlu trafik sigortası dolandırıcılığına başladı. Ya sadece paranızı alıyorlar ya da sahte poliçe ile sizi kandırıyorlar.

  Peki dolandırılmamak için sigorta poliçesi yaptırılırken ne yapılmalı? Uzmanlar, “zorunlu trafik sigortası yaptıracağınız zaman kendisini sigorta acentesi çalışanı olarak tanıtan bir kişi, size ulaşıp sigortayı yarı fiyatına yapabileceğini söylerse, hemen o kişinin bilgilerini alıp Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden kontrol etmeniz gerekiyor” şeklinde uyarıda bulunuyor.

  Poliçe yaptırdıktan sonra da bir kaza anında problem yaşamamak için poliçeyi e-devletten kontrol etmek gerekli. Olası bir dolandırılma durumunda ise uzmanlar suç duyurusunda bulunulması gerektiğini belirtiyor.

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow