DP lideri Uysal’dan aday açıklaması

DP lideri Uysal’dan aday açıklaması

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, cumhurbaşkanı adayının altılı masa içerisinden çıkması gerektiği görüşünü bir kez daha gündeme taşıdı ve dikkat çeken ifadeler kullandı.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Muhalefetin cumhurbaşkanı adayının kim olacağı sorusu yanıtını ararken, altılı masadan işte bu açıklama geldi. Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, adayın altılı masa içerisinden çıkması gerektiği görüşünü bir kez daha savundu. Uysal, “Kemal Bey üzerinden bir ön yargı barajı inşa etmek için özel bir çaba var. Ben Türkiye’nin burayı geçtiği kanaatindeyim. Burada mesele şahısla değil, seçmenimizin önüne paket programı koymamız lazım. Adayı ile kadrosu ile program ile.” ifadelerini kullandı.

Medyascope’a konuşan Uysal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak baktığını söyledi. 2014 cumhurbaşkanlığı seçimini hatırlattı. Uysal, “Siyasal karakterin ön plana çıktığı aday da çok önemli. 2014’te Ekmeleddin İhsanoğlu teşebbüsü var. Bugün geldiğimiz noktada muhalefetin aday konusunda imkanı var. Farklı çokça imkanı var.” sözlerini kullandı. Gültekin Uysal, altılı masanın adayının henüz netleşmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Kılıçdaroğlu'ndan seçim açıklaması

Kılıçdaroğlu'ndan seçim açıklaması